Aplikacje News

Uwaga na fałszywe bony na Facebooku

Ataki hakerów internetowych w dzisiejszych czasach to dość częste zjawisko. Ofiarą padają nie tylko przeglądarki, serwery firm, ale również i portale społecznościowe. Uważajmy na każdym kroku na kuszące oferty, które wyglądają na bardzo kuszące.

 

Facebook coraz częściej pada ofiarą rożnego rodzaju ataków internetowych. Złośliwe oprogramowanie wpuszczane na serwery niejednokrotnie było powodem sporego zamieszania wśród internautów, którzy nie zdają sobie sprawy, że nawet najlepszy program antywirusowy nie uchroni ich przed atakiem hakerów. Jednak lepsza taka forma, niż żadna. Kilku z naszych czytelników poinformowało nas ostatnio o nowej formie facebookowego niebezpiecznego spamu, który atakuje znajomych na naszym koncie. Tym razem oszuści działają na naszą podświadomość oferując darmowe kupony, bądź bony (Cropp, Zarra, Pepco) ze sporymi zniżkami. Każdy kto zainfekuje sobie konto może zostać naciągnięty nawet na 30 zł brutto poprzez formę SMS.

Następstwem takiego działania jest również wysyłanie identycznego zaproszenia do zamkniętej grupy z bonami i kuponami, które są zainfekowane. Aplikacja automatycznie dodaje naszych znajomych do grupy, której działanie z pewności powiększa portfel oszustów. Ze wstępnych informacji udało się nam ustalić, że po zainfekowaniu naszego konta powinnyśmy wykonać poniższe opcję:

– Wylogować się z konta,
– Zmienić hasło do Facebooka,
– Przeskanować nasz komputer antywirusem malware,
– Uważać na atrakcyjne oferty darmowych bonów, czy kuponów,
– Zablokować u operatora usługę płatne SMS premium,
– Opuszczanie zamkniętych grup do, których znajomy dodał nas automatycznie, a nam nic nie wiadomo na ten temat,
– Ustawmy na facebooku opcję blokadę innym członkom możliwość dodania do tej lub innej niechcianej grupy.

Jeśli jeszcze nie wpadłeś w taką pułapkę, to radzimy uważać i zastosować się do powyższych uwag, które mogą nas ustrzec przed wszelkiego rodzaju atakami hakerów, oczywiście to tylko doraźna metoda.

Źródło: FaceBook, Opracowanie własne, ESET

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *