News

Uszkodzony wyświetlacz? Dzięki usłudze Orange Smart Care naprawa to nie problem

Pęknięty ekran to jedna z najpopularniejszych usterek, z którymi zmagają się użytkownicy smartfonów. Wystarczy chwila nieuwagi, by uszkodzić ten delikatny element telefonu. Orange przygotowała specjalną usługę serwisową, dzięki której już nie musisz martwić się naprawą stłuczonego wyświetlacza.

Duże wyświetlacza w smartfonach oferują ogromne możliwości – niestety są również dość podatne na uszkodzenia. Zdarza się, że powierzchnia ekranu ulega zarysowaniu przez klucze, monety czy inne twarde przedmioty, które znajdują się w kieszeni kurtki lub spodni, w torebce lub plecaku.

Dużo poważniejsze uszkodzenia może spowodować upuszczenie telefonu czy zrzucenie go z biurka lub stolika. Biorąc pod uwagę to, że telefon towarzyszy nam praktycznie przez cały dzień, o wypadek nie jest trudno.

Uszkodzony wyświetlacz – naprawa czy wymiana?

Jeżeli po upadku na wyświetlaczu widoczne są pęknięcia, ale obraz na całej powierzchni ekranu wyświetlany jest prawidłowo i telefon reaguje na dotyk, możliwe, że uszkodzeniu uległa tylko przednia szybka, a nie cały wyświetlacz. W takim przypadku być może wystarczy naprawa i obędzie się bez wymiany całego elementu.

Ile kosztuje naprawa wyświetlacza w telefonie? Trudno podać jedną, konkretną cenę. Koszt naprawy uzależniony jest od modelu smartfona, a rozstrzał cen jest naprawdę duży – od 100 do 500 zł.

Jeśli w wyniku upadku na ekranie pojawiły się czarne plamy, białe paski lub fioletowe przebarwienia, najprawdopodobniej konieczna jest wymiana całego wyświetlacza. Ceny nowych części zaczynają się od 200 złotych i mogą dojść nawet 1500 zł – w tym przypadku koszty również są uzależnione od modelu smartfona. Konkretną cenę jest w stanie podać tylko serwisant, który obejrzy telefon i uszkodzony wyświetlacz.

W przypadku starszych telefonów wymiana wyświetlacza może okazać się po prostu nieopłacalna, gdyż przewyższa wartość całego telefonu. Koszt wymiany może być niższy, jeżeli zdecydujesz się na użycie tańszych zastępników – jednak takie rozwiązanie wiąże się z pewnym ryzykiem. W porównaniu do oryginalnych części zastępniki mogą okazać się mniej trwałe, mogą także mieć gorsze parametry.

Orange Smart Care – telefon pod ochroną

Samodzielna naprawa uszkodzonego wyświetlacza może być czasochłonna i kosztowna. Na szczęście Orange przygotowało usługę Orange Smart Care, dzięki której możesz liczyć na wsparcie w naprawie sprzętu w autoryzowanym serwisie.

Usługę Orange Smart Care możesz aktywować podczas podpisywania nowej umowy lub przedłużania umowy na abonament komórkowy w Orange. Ochroną może być objęty nowy telefon lub ten, z którego już korzystasz.

W ramach Orange Smart Care możesz liczyć m.in. na pomoc w naprawie uszkodzeń mechanicznych wyświetlacza, a także obudowy, aparatu czy przycisków. Zakres usług serwisowych jest zależny od tego, czy włączysz Orange Smart Care czy Orange Smart Care Premium.

Więcej informacji o usłudze Orange Smart Care znajdziesz na stronie https://www.orange.pl/view/smart-care.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *