News Serwis

Pogwarancyjne serwisy telefonów są ostatnią szansą dla wielu klientów

Telefonów Xiaomi ciągle przybywa. Producent nie zatrzymuje się zapowiadając kolejne nowości, które zdobywają serca wielu klientów. Marka Xiaomi jest bardzo dobrze znana również właścicielom pogwarancyjnych serwisów naprawczych. Urządzenia trafiają tam z różnych powodów, jednak najczęstszymi są oczywiście uszkodzenia mechaniczne. 

Nikogo nie powinna dziwić taka sytuacja. Xiaomi oprócz popularności również może ulegać uszkodzeniom. Telefony, zegarki lub inne produkty chińskiej marki są tak samo podatne na uszkodzenia, jak każdy inny Samsung Czy smartfon Apple. W ostatnim czasie Xiaomi coraz bardziej rozwija skrzydła „spamując” rynek nowymi telefonami, które mogą zainteresować konkretną grupę klientów. Możliwe uszkodzenia mogą wystąpić w zasadzie wszędzie, wszystko zależy od nas samych, ponieważ to my odpowiadamy za stan naszego smartfona.

Naprawy telefonów Xiaomi Warszawa

Klienci zgłaszający się do małych punktów traktują takie miejsca jako ostatnią deskę ratunku. Zazwyczaj większość klientów w pierwszej kolejności udaje się do serwisu producenta, gdzie cena naprawy skutecznie zniechęca do dalszych działań. Niestety bez telefonu jak bez ręki. Nie chcąc kupować nowego urządzenia kolejnym zabiegiem po wizycie w serwisie gwarancyjnym jest wycena naprawy w punkcie mającym nieco więcej możliwości. Mowa oczywiście o wymianie szybki wyświetlacza, która jako usługa jest znacznie tańsza.

Niestety musimy spojrzeć prawdzie w oczy. W dużej mierze tak jest. Jeśli nie możemy naprawić telefonu w serwisie producenta lub jest ona zbyt droga to korzystanie z serwisu pogwarancyjnego wydawać się może jedyną i słuszną drogą. W przypadku uszkodzeń gwarancyjnych nasz telefon bez względu na wszystko powinniśmy naprawić w serwisie producenta. Utrata gwarancji z powodu drobnej wady jest dość nierozsądnym posunięciem. Natomiast wymiana samej szybki, a całego wyświetlacza to już kwestia kosztów. Sami decydujemy co bardziej jest opłacalne. Musimy również zwrócić uwagę, że nie warto się poddawać przy okazji braku paragonu. Jeśli telefon posiada gwarancję to wystarczy nam odpowiednia wiedza jak skorzystać z gwarancji bez dowodu zakupu.

Serwisy telefonów Xiaomi rosną jak grzyby po deszczu

Okazuje się, że „zalewanie” rynku smartfonami potrafi napędzać gospodarkę. Nie mówimy tylko o wzrastającej sprzedaży, ale również o dodatkowych firmach, które rozwijają swoje usługi pod sprzedany towar. Przy smartfonach takie dodatki to między innymi akcesoria, oraz inne usługi związane z naprawami. Zerkając na serwisową mapę Polski widzimy coraz to nowe serwisy telefonów. Motorem napędowym dla całego rozwoju takich punktów jest ciągłe „spamowanie” rynku nowymi smartfonami.

Demontaż pokrywy baterii w telefonie Xiaomi Mi 11 / fot.Youtube – Xiaomi

Dowodów na znaczną ilość serwisów nie musimy daleko szukać. Wystarczy zajrzeć do wujka Google’a wpisując odpowiednią frazę z danego miasta. Dla przykładu może być fraza naprawa Xiaomi Warszawa, gdzie internet otwiera nam przeróżne podstrony z różnymi usługami serwisowymi. Wraz ze wzrostem ilości nowych telefonów marki Xiaomi wzrosło również zainteresowanie ze strony klientów, które odpowiednie strony Google przedkładają potencjalnym klientom. W dzisiejszych czasach każdy serwis, który nie posiada w swojej ofercie smartfonów Xiaomi sporo traci (oprócz specjalizujących się naprawami marki Apple). Klientów tej marki coraz bardziej przybywa i rośnie zapotrzebowanie na usługi w postaci wymian szybek lub innych napraw mechanicznych. Obserwując tempo i wzrosty Xiaomi możemy się spodziewać, że rynek cały czas będzie nakręcać jedną usługę na drugą. Wbrew pozorom to bardzo dobrze, nie tylko pod kątem gospodarczym, ale również pod kątem klientów. Urozmaicenie usług i otwarcie nowych punktów napraw telefonów „ratuje” wielu osób z kłopotów, często nawet tych finansowych (obniżając koszty naprawy odpłatnej uszkodzonego smartfona).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *