News

Urządzenia Galaxy Watch 4 nie współpracują z iPhone’ami!

Samsung oraz Google od dawna współpracują ze sobą. Jednym z owoców tej współpracy jest nowy system operacyjny dla zegarków, między innymi modeli Samsung Galaxy Watch 4 oraz nowszych modeli. Połączenie sił oraz wykorzystanie zalet systemów Tizena i Wear OS wnosi do nowego ekosystemu wiele funkcji i możliwości. Okazuje się jednak, że też minusy tej współpracy, które mogą odbić się na klientach końcowych.

 

Problem dotyczy głównie modeli rodziny Galaxy Watch 4. Według portalu phonearena dowiadujemy się, że urządzenia nie współpracują z urządzeniami firmy Apple. Z jednej strony nie powinno to nikogo dziwić, zaś z drugiej strony taka informacja powinna zostać przedstawiona podczas premiery nowych zegarków. Takich informacji nie otrzymaliśmy. Phonearena nie jest jedynym źródłem potwierdzającym wieści o braku kompatybilności zegarków Galaxy Watch 4 z iOS. Według portalu CNET Samsung na chwilę obecną nie zamierza zmieniać tego stanu.

Samsung Galaxy Watch 4 / fot.technologiczna.pl

Sytuacja wydawać się może śmieszna, bo dotychczas Samsung nie miał takich problemów, a większość akcesoriów tejże marki bez żadnych problemów współpracuje z marką Apple do dziś. Oznacza to, że Galaxy Watch 4 rozpoczynają nową erę braku wsparcia dla telefonów z logiem jabłka. To jest nie tylko prawdziwe, ale również i smutne. Wielu klientów kupujący sprzęty nie dostała takiej informacji, a zakup może okazać się zupełnie nietrafiony. Mowa głównie o zegarkach posiadających nowy systemem operacyjnym Wear OS Powered by Samsung, którego wspiera Wear OS wraz z systemem Tizen od firmy Samsung. Według koreańskiego producenta zegarki Galaxy Watch 4 będą płynnie funkcjonować ze smartfonami z Androidem 6.0 lub nowszym wymagając przy tym minimum 1,5 GB pamięci operacyjnej.

Źródło: Phonearena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *