News

Układ ASIC od Samsunga do kopania kryptowalut

Producent smartfonów oraz innych urządzeń postanowił wejść w biznes kryptowalut. Układy scalone ACIS mają na celu jej wydobywanie.
 
Kiedy kopacze zaczęli zarabiać na wydobywaniu wirtualnych walut chcieli powiększyć moce swoich kopalni poprzez zakup coraz to lepszych kart graficznych. W związku z czym zaczęły one w zawrotnym tempie znikać z półek sklepowych. Miało to wpływ na ich cenę.
 
Układy scalone ASIC mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla systemów, które wykorzystują karty graficzne do kopania wirtualnej waluty. Jeśli w ręce osób zajmujących się wydobywaniem kryptowalut trafi taki sprzęt, to pomoże on odciążyć ograniczone moce przerobowe fabryk kart graficznych.
 
Okazać się może, że takie karty graficzne pojawiłyby się na rynku w przystępnych cenach. Niestety nie podano jakie kryptowaluty będzie można wykopać przy użyciu układów ASIC.
 
Układ, o którym mowa planował swój debiut już w zeszłym roku, jednak dopiero od stycznia tego roku jest on produkowany na masową skalę. Samsung zdradza, że ASIC został przygotowany na zlecenia jednej z największych firm zajmujących się wydobywaniem kryptowalut. Nie podał dokładnie o jaką firmę chodzi, jednak plotki mówią, że chodzi o Bitmain lub Canaan Creative.
 
Źródło: cointelegraph.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *