Telefon w zimę też potrzebuje ciepła

Zimowa pora może okazać się bardzo niebezpieczna dla naszych urządzeń mobilnych, które każdego dnia towarzyszą nam w życiu. Nasze smartfony są wrażliwe na temperatury, dlatego w niskie temperatury na zewnątrz warto poświęcić im nieco więcej uwagi.
 
Większość z nas preferuje wiosnę, lato czy jesień. Zimą zakładanie grubej kurtki, czapki czy rękawiczek jest dla nas uciążliwe. Skrobanie szyb w samochodzie czy czekanie na autobus w mroźny poranek nie należy do przyjemnych dla nas rzeczy.
 
A teraz odwróćmy sytuację i zobaczmy siebie idących przez miasto z telefonem w ręku, bo przecież trzeba odpowiedzieć na wiadomości, wykonać rozmowę telefoniczną czy posłuchać muzyki, a nasz telefon jest przez cały czas na mrozie. W końcu zdamy sobie sprawę, że nasz telefon również powinien być ubrany i na nic mu sama obudowa, bo przecież nie jest termo aktywna.
 

 
Zauważalnym zjawiskiem w porze zimowej jest też szybsze rozładowywanie się baterii… Wszystko dzieje się za sprawą dużych różnic temperatury i pracy urządzenia na mrozie.
 
Oto kilka rad, które pozytywnie wpłyną na nasz smartfon:
 
– utrzymuj telefon blisko ciała, w torbie lub plecaku, gdy przez dłuższy czas będziesz przebywać na zewnątrz,
 
– trzymaj smartfon w kieszeni, gdzie jest ciepło i sucho,
 
– używaj zestawu słuchawkowego Bluetooth i Asystenta Google do czytania przychodzących wiadomości i wykonywania połączeń,
 
– gdy już koniecznie musisz użyć telefonu na mrozie zaopatrz się w rękawiczki kompatybilne z ekranem dotykowym, w ten sposób trochę ogrzejesz urządzenie,
 
– pamiętaj, że zimowa aura zwiększa podatność ekranu na pęknięcia i nawet upadek z niewielkiej wysokości może spowodować duże uszkodzenia,
 
– upuszczenie telefonu na śnieg niesie za sobą te same skutki, co upuszczenie urządzenia do wody,
 
– gdy smartfon przez dłuższy czas przebywał na zewnątrz przed ponownym korzystaniem z niego doprowadź go do temperatury pokojowej.
 

Ulefone.com

 
Zima może być brutalna dla naszych urządzeń mobilnych, ale możemy temu zapobiec. Pamiętaj na wiadomość zdążysz odpowiedzieć, a połączenie możesz wykonać ponownie, gdy będziesz w samochodzie lub w pomieszczeniu.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj