Artykuły News

Targi Electronics Show 2019 – krótkie podsumowanie

Świat technologii znowu miał możliwość zaprezentować swoim użytkownikom najnowsze rozwiązania w dziedzinie elektroniki użytkowej. Wszystkie nowości każdy dziennikarz, przedsiębiorca czy też zwykły Kowalski miał możliwość zobaczyć na targach Electronics Show 2019 w Ptak Warsaw Expo. Hale w Nadarzynie przepełnione zarówno odwiedzającymi, jak i wystawcami tętniły życiem przez 3 dni. Wystarczyło przyjechać i sprawdzić co nowego zaprezentuje nam wielu producentów, dystrybutorów czy prywatnych przedsiębiorców. Czy było warto udać się na targi?

 

Z niecierpliwością czekałem na kolejne (przypomnijmy, że to już drugie targi) Electronics Show. Tym razem muszę przyznać, że byłem bardzo zaskoczony organizacją. Widać, że organizatorzy wyciągnęli wiele wniosków z poprzedniej imprezy Electronics Show 2018. Zobaczcie moją krótką relacje z targów Electronics Show 2019 w Ptak Warsaw Expo.

Media Markt otworzył mobilny sklep

Niewątpliwą nowością był, a w zasadzie jest mobilny sklep głównego organizatora firmy Media Markt. Ta nowa możliwość pozwoliła wielu zwiedzającym kupić najpopularniejsze produkty, również te, które znajdowały się na półkach wystawców. Oczywiście warto dodać, że nie wszystkich, gdyż na tegorocznych targach mieliśmy sporo start upów. Taka duża impreza to doskonałe miejsce na zarobek oraz uszczęśliwienie klientów Media Markt lub potencjalnych nabywców planujących zakup dane towary.

fot.technologiczna.pl

Oczywiście przy okazji zakupów można było uzyskać różne nagrody w konkursach prowadzonych przez spółkę Media Saturn Holding. Na plakietkach opisowych danego towaru mogliśmy znaleźć numer przypisany do asortymentu firmy Media. Wybierając produkt, wystarczyło się udać do części, w której organizator posiadał swój sklep z takimi samymi produktami dokonując ich zakupu. Jak widać można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Przedpremierowe braki urządzeń oraz niespodzianki

Na tegorocznych targach poznaliśmy wielu graczy pokazujących nam już znane produkty, a czasem również i te zapowiadane. Zacznijmy od pierwszego i chyba największego zaskoczenia jakim są laptopy od firmy LG. Tak dokładnie. Pierwsze informacje o serii laptopów LG gram mieliśmy już na IFA 2016, ale to właśnie na targach Electronics Show 2019, LG Polska wreszcie odważyło się zaprezentować sprzęty LG gram.

LG gram / fot.technologiczna.pl

Oczywiście są to jeszcze świeżo niedopracowane bułeczki, których oficjalna premiera już niedługo. Osobiście uważam, że LG zdaje sobie sprawę, że być może wiele ryzykuje wprowadzeniem tych sprzętów na polski rynek, jednak Koreańczycy widzą, że konkurencja w postaci Huawei nie odpuszcza. A to oznacza tylko jedno – trzeba ryzykować.

LG gram Ultralight laptop / fot.technologiczna.pl

Głównymi zaletami urządzeń będą oczywiście waga (około 1,349 kg) oraz bateria, która będzie mogła wytrzymywać 20 godzin. Nowa seria laptopów gram to być może bardzo ryzykowna gra, ale nie można również wykluczyć jej opłacalności. To nie koniec niespodzianek od LG. Producent zaprezentował nam model LG G8s, co prawda w wersji sample (testowej) jednak już teraz wiemy jak będzie wyglądać następca modelu G7 w Polsce. Nie będę tutaj komentował wcześniejszych medialnych wycieków, które wcześniej potwierdzały wygląd modelu G8s (nazwa w Polsce).

LG G8s / fot.technologiczna.pl

Sama premiera nowego flagowca od Koreańczyków w Polsce będzie już niedługo. Na razie możemy nacieszyć się widokiem stamplowej wersji modelu G8s, która została zaprezentowana na targach Electronics Show 2019 w Ptak Warsaw Expo. Skoro jesteśmy już przy telefonach czas zerknąć nieco dalej, czyli na stoisko firmy Sony. Oprócz znanych już konsumentom telefonów Xperia 10 i Xperia 10 Plus na targach mogliśmy zobaczyć stamplową wersję modelu Sony Xperia 1. Cały czas czekamy na polską premierę tego urządzenia, zapowiadającego się naprawdę dobrze.

Sony Xperia 1 / fot.technologiczna.pl

Na modelu Sony Xperia 1 cały wyświetlała „reklama” filmu. Sam telefon niestety miał ograniczone możliwości obsługi, jednak jego wygląd nie budzi już żadnych wątpliwości. Telefon w Polsce już niedługo doczeka się swojej premiery. Podczas targów zastanawiałem się czy skoro ujrzeliśmy (nie)oficjalnie stamplowe wersje LG G8s oraz Sony Xperia 1 zobaczymy również telefon Samsung Galaxy Foldi spełniający funkcje tableta. Niestety, ale Samsung nie odważył się zaprezentować tego składanego wynalazku. Nie znane mi są powody, chociaż podejrzewam, że producent mógł się obawiać dużej ilości pytań, które nasunęły się ludziom po pierwszych próbach testowych wielu influencerów.

Samsung Galaxy S10+ / fot.technologiczna.pl

Samsung nie był jednak osamotniony w braku prezentacji samplowej wersji swojego Foldi. Firma Huawei również nie zaprezentowała nam jeszcze modelu Huawei Mate X. Spodziewałem się, że dane mi będzie zobaczyć powyższe urządzenia, ale stało się inaczej.

Nowe start-upy

Z racji ogromnej powierzchni hal w Nadarzynie nie mogę pominąć również miejsc, w których stanęło wielu wystawców (przedsiębiorców) mający świeże lub powoli już rozwijające się start-upy. Jednym z nich była firma Carsmile – zajmująca się długoterminowym najmem aut lub sprzedażą abonamentu na samochód. Jest to taki e-salon samochodów. Muszę przyznać, że ciekawy pomysł, który być może znajdzie zainteresowanie wśród Polaków.

Oczywiście start-upów było wiele. Każdy przedsiębiorca będący już jakiś czas na rynku starał się zainteresować swoim produktem lub usługą. Byli to zarówno mali, jak i więksi przedsiębiorcy liczący na przyszłościowy sukces swoich startujących firm w Polsce.

Szybkie podsumowanie targów Electronics Show 2019

Tegoroczne targi zostały przygotowane naprawdę solidnie. Na miejscu nie miałem styczności ze swego rodzaju brakiem organizacji. W tym roku organizatorzy zwiększyli ilość firm, co uatrakcyjniło większość hal. Na miejscu nie zabrakło zarówno dobrej kawy, jak i jedzenia. Dodatkowo każdy zainteresowany mógł poznać bliżej wiele produktów, porozmawiać ze specjalistami (promotorami). Sam osobiście wreszcie poznałem niektóre funkcje nowego pilota LG Magic Remote nazywanego również potoczne „różdżką”.

Tytus / fot.mediamarkt.pl

Będąc na konferencji prasowej ucieszyła mnie informacja, że naszą małą polską IFĄ interesują się również inne kraje, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Targi Electronics Show to nie tylko technologiczna pożywka dla wszystkich fanów gadżetów mobilnych, to również miejsce, gdzie można spędzić miły weekend z rodziną pokazując najmłodszym nowe technologię. Na miejscu wiele firm miało również przyjazne kąciki skierowane głównie do dzieci. Pamiętajcie, że powyższe informacje to tylko cząstka tego co działo się na targach Electronics Show 2019 w Ptak Warsaw Expo. Na następne organizatorzy zapraszają za rok.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *