Elektronika Komputery News

Tablet z architekturą ARM i Windowsem 10 na pokładzie od Dell

Projekt nad tego typu sprzętem firma Dell prowadzi już od roku. Firma przygotowuje urządzenie, które ma  stać się hitem w dziale tabletów. Składany tablet oparty o architekturę ARM z pełnoprawnym Windowsem 10 oraz nowoczesnym modemem 5G to tylko niektóre z nowości.
 
Bliższe informacje nie są jeszcze znane dla mediów. Z tego, co udało się ustalić wynika, że nowy sprzęt powstaje pod nazwą Januss. Na jego pokładzie znajdziemy Snapdragona 850 oraz chip z modemem 5G. Możemy przypuszczać, że podzespoły tabletu powstaną w 7-nanometrowym procesie technologicznym. Taki zabieg przełoży się na wydajność i energooszczędność. Dell Januss ma w efekcie posiadać bardziej wydajny procesor od Snapdragona 845. Na jego pokładzie znajdziemy USB typu C i kilka aparatów fotograficznych.
 
Niestety dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Możemy być pewni tego, że specyficznie składana obudowa oraz niespotykana dotąd konfiguracja sprzętowa będzie nowością na rynku elektroniki, a cena będzie również z półki sprzętowej klasy premium.
 
Źródło: winfuture.de

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *