Aplikacje Komputery News

Sztuczna inteligencja zagląda w świat prawniczy

Kolejne badania dowodzą, że sztuczna inteligencja może przekroczyć umiejętności człowieka. Tym razem do boju stanął program Case Cruncher Alpha kontra 100 osób w zawodzie prawnika. W konkursie każdy z uczestników musiał rozstrzygnąć, w których sprawach Rzecznik Finansowy słusznie zezwolił na złożenie skargi.

 
Program pobił prawników okazuje się, że jego trafność wyniosła 86,6%, gdy osoby z wykształceniem prawniczym rozpatrzyli dobrze tylko 66,3% wszystkich przypadków. Co ciekawe twórcami tego programu jest 4 studentów prawa z Uniwersytetu Cambridge. Już dziś wiedzą, że ich przyszłość to praca nad projektami systemów SI niż praca typowego prawnika.
 
Konkurs pokazał, że przyszli młodzi prawnicy mogą zacząć się bać, ponieważ jeżeli sztuczna inteligencja zostanie dopracowana to ona zastąpi młodych prawników oraz osoby zajmujące się wyszukiwaniem spraw, szukanie precedensów czy analizy prostych przypadków w kancelariach prawniczych.
 

 
Algorytmy sztucznej inteligencji robią to szybciej i bardziej dokładnie niż człowiek. Dla kancelarii prawniczych oznacza to, że program może zastąpić człowieka odpowiedzialnego za bieżące wyszukiwanie spraw w kancelarii i co najważniejsze będzie tańszą alternatywą niż opłacenie etatu pracownika.
 
Źródło:msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *