Artykuły

Sztuczna inteligencja sieje postrach wśród popularnych zawodów

Cały czas postępuje rozwój sztucznej inteligencji. Nieuniknione jest, że w przyszłości to roboty zastąpią ludzi na najniższych etatach w wielkich przedsiębiorstwach. Są szybsze, bardziej dokładne, a co najważniejsze tańsze niż utrzymanie miesięczne pracownika przez pracodawcę.

 
Poniżej prezentuje listę zagrożonych zawodów:
 

  1. Prawnicy

 
O robotach w świecie prawników pisałem w osobnym artykule. Mają one zastąpić ludzi odpowiedzialnych za organizacje pracy w kancelariach. Przewiduje się, że aplikacja będzie dochodzić naszych praw, kiedy niesłusznie zostaniemy ukarani mandatem, np. za przekroczenie prędkości czy złe parkowanie. W efekcie nie będziemy potrzebowali kontaktu z prawnikiem, aby ten wypełnił za nas stosowne formularze – zrobi to za nas program.
 

 

  1. Robotnicy

 
W wielkich fabrykach czy u producentów samochodów roboty to coś oczywistego. Już dzisiaj możemy zauważyć automatyzację procesów produkcyjnych oraz ogromną liczbę zwolnień pracowników pracujących przy taśmie produkcyjnej.
 

 

  1. Policjanci

 
Dzisiejsze zamachy, nieobliczalność ludzi spowodowała, że nawet policjant obawia się o własne bezpieczeństwo. Już dzisiaj w Walii przed dużymi wydarzeniami skupiające dużą ilość osób na drogi wypuszczane są autonomiczne samochody, które skanują twarze ludzi. System powiązany jest z programem komputerowym i automatycznie przeszukuje ludzi w bazie danych wskazując jednocześnie niebezpieczne osoby.
 

 

  1. Kasjerki w sklepie

 
W dużych sieciach sklepów spożywczych czy na stacjach benzynowych widzimy stanowiska samoobsługowe. Jest to rozwiązanie szybsze i wygodniejsze pozwala na zaoszczędzenie czasu straconego na stanie w kolejce do kasy.
 

hotmoney.pl

 

  1. Pracownicy bankowi

 
Już teraz szefowie kalkulują, że mogliby zwolnić połowę pracowników odpowiedzialnych za kontakt z klientem w placówce banku. Dzieje się tak za sprawą bankowości mobilnej, z której obecnie korzysta praktycznie każdy.
 

bankomania.pl

 

Dzisiejsze czasy prowadzą do automatyzacji we wszystkich zawodach. Rozwiązania mobilne i Internet często zastępuje ludzi, a sztuczna inteligencja jest bardziej precyzyjna niż człowiek.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *