Porady okołotechnologiczne

Szafa rack – wisząca czy stojąca?

Szafy rack występują w kilku wersjach do wyboru. Ze względu na sposób montażu wyróżniamy modele stojące oraz wiszące. Dzięki temu można w łatwy sposób dostosować je zarówno do wystroju, jak również układu serwerowni. Pomieszczenia te są zazwyczaj małe i nieustawne, a dzięki idealnie dopasowanym szafom serwerowym poruszanie się po nich jest intuicyjne. Sprawdź porównanie szaf rack, aby móc zdecydować o tym, który system będzie bardziej odpowiedni dla Twoich potrzeb.

Szafy rackowe – do postawienia czy zawieszenia?

Producenci, mając na uwadze różne potrzeby i charaktery serwerowni, udostępniają swoim klientom szafy rackowe stojące oraz wiszące. Zazwyczaj te pierwsze są znacznie większe, więc sprawdzają się w miejscach, które obsługują dużą liczbę urządzeń. Dużo urządzeń to spore obciążenie i sporo zajętej przestrzeni. Dlatego, aby móc jak najlepiej zorganizować swoje środowisko pracy, dobrze jest kupić solidną szafę stojącą. Ma ona masywną konstrukcję, dlatego może się okazać za duża do małych serwerowni, gdzie nie ma miejsca ani potrzeby na stawianie dużych szaf. Wtedy warto rozważyć konstrukcję wiszącą o równie dobrych parametrach technicznych i wizualnych.

Szafy dla wszystkich potrzeb

Zarządzasz sporą firmą, która ma rozbudowane zaplecze teleinformatyczne? Aparaturę musisz w jakiś sposób zorganizować, ale też zabezpieczyć przed czynnikami środowiskowymi oraz dostępem osób nieupoważnionych. Najszybciej zrobisz to, wybierając stojącą szafę rackową. Model ten jest przeznaczony do dźwigania sporych obciążeń, jak również charakteryzuje się sporą przestrzenią ładunkową. Nawet bardzo dociążony zachowuje swoją stabilność w miejscu docelowym. Oprócz tego docenisz go za łatwość montażu i estetyczny wygląd.

Jeżeli potrzeby Twojego przedsiębiorstwa są mniejsze, a do zarządzania serwerownią potrzebujesz np. tylko prostego urządzenia takiego jak konsola KVM, firewall, cyfrowy rejestrator wideo czy przełącznica światłowodowa to duża szafa rack prawdopodobnie okaże się zbędnym wydatkiem. Zawsze jednak warto postawić tego typu konstrukcję w odpowiednio zaaranżowanej obudowie.

Dlaczego warto kupić szafy rackowe?

Inwestycja w szafy rackowe jest uzasadniona w każdej sytuacji, nie tylko wtedy, gdy dysponujesz dużą serwerownią i masz potrzebę zorganizowania pracy wielu systemów automatyki domowej, biurowej czy przemysłowej. Dlaczego? Ponieważ profesjonalna szafa rackowa:

  • pozwoli na uporządkowanie kabli,
  • ochroni elektronikę przed uszkodzeniami i zabrudzeniami,
  • umożliwi organizację serwerowni – małej, średniej i bardzo dużej,
  • zapewni urządzeniom optymalne warunki pracy – bez wilgoci, styczności ze szkodliwymi substancjami, wysokimi temperaturami, bez ryzyka przegrzewania się.

Pośrednio szafy rackowe mają duże znaczenie dla kondycji technicznej sprzętu. Aparatura, taka jak choćby router przewodowy, switche, moduły, zasilacze, konsole oraz pozostałe, sprawdza się w kreowaniu dla nich odpowiednich warunków pracy, z wentylacją, ochroną przed wstrząsami i zabrudzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *