Motoryzacja News Telefony

StoreDot – technologia szybkiego ładowania

StoreDot to nowy projekt prowadzony przez firmę z Izraela, który otrzymał 108 mln dolarów na opracowanie nowej technologii pozwalającej na lepsze i szybsze ładowanie się akumulatorów w czasie krótszym niż 15 minut. 

 
Nowe akumulatory będą przeznaczone dla Samsunga i Daimlera. Niestety szczegóły nowo opracowanej technologii nie są podane do informacji publicznej, jednak firma chwali się, że opracowała już ok. 50 nowych patentów.
 

/www.store-dot.com

 
Pracą StoreDot zainteresowali się znani inwestorzy: Koreański koncern Samsung oraz Daimler. Jednak nowa technologia na początek ma trafić do elektrycznych samochodów ciężarowych. Jeżeli prace pójdą zgodnie z planem nowe akumulatory StoreDot w smartfonach znajdą się już za rok, a w samochodach mają nowa technologia ma pojawić się do 2020 roku.
 
Wartość całego projektu ma zostać wyceniona na blisko 500 mln dolarów. Wspomniane 108 mln dolarów otrzymane do tej pory pochodzą od inwestorów m.in. są to firmy: Norma Investments, Samsung czy Daimler.
 
/www.store-dot.com

 
Akumulatory zostały zaprojektowane od początku z głównym naciskiem na ich szybkie ładowanie. Nowe typy akumulatorów muszą otrzymać stosowne certyfikaty i pozwolenia by mogły być zamontowane w urządzeniach konsumenckich. Projektanci mówią, że bez inwestorów uzyskanie stosownych certyfikatów i pozwoleń byłoby niemożliwe.
 
/www.store-dot.com

 
Obecnie, nie pozostaje nam nic innego jak czekać do przyszłego roku jak Samsung zacznie montować nowe akumulatory w swoich urządzeniach. Według przesłanek nowy Samsung Galaxy S9 ma ładować się do pełna w mniej, niż 15 minut.
 
Oficjalna strona projektu: store-dot.com
 
Źródło: msn.com 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *