News

Sprawdzone sposoby na zmianę IP

Przeciętny użytkownik Internetu bardzo często myśli, że jest on w pełni anonimowy w sieci i jego adres IP nie wychodzi poza domową sieć. Trzeba wiedzieć jednak o tym, że router przydziela nam jeden adres z puli prywatnych adresów IP. Natomiast oprócz niego jest jeszcze publiczny adres IP, który można łatwo poznać. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można jednak zmienić adres IP.

Zmiana adresu IP jest możliwa dzięki takim rozwiązaniom jak serwer proxy oraz jego szyfrowana wersja, czyli serwer VPN. Po rozwinięciu skrót ten oznacza Virtual Private Network. Zamiast używać serwera proxy zmieniając adres IP, można po prostu wybrać usługi VPN.

Nowy adres IP przy tym samym dostawcy Internetu

Internet Protocol, znany nam jako IP adres jest swego rodzaju wizytówką użytkownika w sieci. Wyróżnić można ip lokalne oraz globalne. To pierwsze nic nikomu nie mówi. Ten adres pozwala na identyfikację urządzenia w sieci lokalnej. Gdy wpiszemy poprawne hasło i identyfikator SSID sieci to otrzymamy adres z puli adresów lokalnych. Natomiast dostawca Internetu przydziela nam także adresy publiczne. Pragnąć być anonimowy w sieci warto rozważyć VPN pozwalający łatwo zmienić IP/

VPN działa bardzo podobnie jak serwery proxy ale dzięki temu pierwszemu możliwa jest zmiana ip. Za pomocą VPN można zmienić IP w taki sposób, że będziemy połączeni z serwerem VPN, który odpowiednio zaszyfruje dane. Nie chcesz by znano ip internetu i by był on Twoją etykietą? Użyj serwera proxy lub sprawdź oferty dostawców VPN.

Sieć VPN prostym sposobem na zmianę IP

Niektóre strony internetowe znajdujące się w globalnej sieci pozwalają na pobieranie plików, które znajdują się na serwerze. Jeśli po prostu decydujemy się na takie pobieranie to szyfrowanie danych nie jest tu zastosowane. Dostawcy usług internetowych doskonale wiedzą, z jakich stron korzystamy. Nawet jeśli posiadamy internet mobilny to tak samo to wygląda. Warto więc dowiedzieć się jak działa VPN i jak z jego udziałem zmienić ip komputera.

Surfowanie w sieci z pominięciem dostawców Internetu

Zmienne IP to doskonałe rozwiązanie, które uczyni nas anonimowymi w sieci. Korzystając z najlepszych VPN można zupełnie pomijać dostawcę Internetu przy ruchu sieciowym. Zmiana IP lub przeglądanie z serwerem proxy to obecnie najbezpieczniejsze rozwiązanie dla użytkowników sieci, którym zależy na prywatnym przeglądaniu zasobów sieci.

Chcesz zmienić IP – nic prostszego! Wybierz program VPN

Już wiemy, że do zmiany adresu IP sprawdzi się doskonale oprogramowanie VPN. Będąc w sieci VPN jesteśmy chronieni przed wścibskim okiem osób trzecich. Przeglądanie sieci bez zmiany IP wygląda w taki sposób, że najpierw wpisujemy adres strony internetowej wywołując konkretny serwer. DNS tłumaczy ciąg tekstowy na konkretny adres w postaci bitowej. Dostawca usługi polegającej na dostępie do sieci może widzieć nie tylko to na jaką stronę właśnie wchodzimy, ale również poprzez ip pozwala na sprawdzenie naszych poczynań w sieci. Dzięki zmianie IP nasze połączenie będzie przechodziło przez VPN serwer, który oferuje usługę zmiany IP. Nowe IP niekoniecznie musi być zlokalizowane na terenie Polski czy nawet Europy.

Zmiana IP za darmo – to możliwe

Czy korzystanie z sieci wirtualnej jest bezpieczne? Czy konieczne jest opłacanie usług? A może istnieje darmowy VPN, który daje możliwości zmiany IP jednym kliknięciem? Obecnie również darmowe serwery do VPN zmieniają IP, ale trzeba wiedzieć o tym, że istnieją pewne ograniczenia. Chcąc posiadać inne IP niż te, które przydziela nam router to można teoretycznie wybrać darmową wersję VPN. Jednak takie usługi nie zawszą są bezpieczne.

Wybierając darmową wersję może się tak zdarzyć, że nasze dane będą jednak gromadzone. W tym wypadku nie będzie ich jednak gromadził dostawca usług sieciowych, ale właśnie usługodawca od VPN. Jeśli zależy nam na pełnej prywatności w sieci to zdecydowanie warto wybrać VPN w wersji premium.

Opcja zmiany IP to większe bezpieczeństwo

Decydując się na zmianę ip komputera sprawimy, że cyberprzestępcy będą mieć znacznie utrudnione zadanie w przechwytywaniu naszych danych i późniejszym sprzedawaniu ich, chociażby w sieci TOR. Wspomniane sieci TOR, czyli the onion router to również świetny sposób, by zmienić ip.

Sieć TOR początkowo była wykorzystywana przez amerykańską armię. Dokładniej mówiąc z tej sieci korzystała amerykańska marynarka wojenna. Celem przy tworzeniu tej sieci nie było uzyskanie innego ip. Z czasem sieć ta zaczęła jednak wymykać się armii spod kontroli i zaczęto używać jej również do prywatnych celów. Sieć TOR pozwala zmienić ip komputera w sposób bardzo zbliżony do omawianego wcześniej VPN.

Zmieniamy ustawienia karty sieciowej

Nie musimy być informatykami, aby samodzielnie zmieniać pewne ustawienia w systemie. W każdej wersji systemu Windows można bardzo łatwo znaleźć opcje pozwalające na przypisanie statycznego adresu do naszego komputera. Z reguły jest tak, że domyślnie mamy uruchomiony tryb automatycznego przydzielania adresów. Taka automatyczna adresacja realizowana jest przez serwer DHCP, który wbudowany jest w nasz router.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *