News Telefony

Spora dawka informacji o Samsungu Galaxy S8. Flagowiec bez minijacka?

Premiera Samsunga Galaxy S8 zbliża się nieubłaganie. Co prawda producent nie podał jeszcze żadnych oficjalnych informacji dotyczących komercyjnego flagowca to już dziś dostaliśmy sporą dawkę plotek wynikających z przecieków różnych źródeł. W każdej plotce jest ziarnko prawdy, czy tak będzie w przypadku Galaxy S8?

 

Samsung w tym roku nie mógł spać spokojnie. Zamieszanie dotyczące Galaxy Note 7 dość mocno obciążyło kieszeń producenta, który cały czas dominuje na rynku. Czas jednak to wszystko puścić w niepamięć i skupić się nad tym co może poprawić wizerunek Koreańczyków jednocześnie odbudowując zaufanie klientów, a na końcu reperując budżet producenta. Zza oceanu docierają do nas coraz śmielsze plotki dotyczące najnowszego flagowca Samsunga Galaxy S8. Nieoficjalnie wiadomo, że telefon zostanie zaprezentowany tuż przed targami MWC w Barcelonie, lub w ich trakcie.

MWC 2017 Barcelona

Jak informuje portal Sammobile producent idąc w ślady koncernu z Cupertino (Apple) również pozbawi S8 gniazda minijack, który zostanie zastąpiony przez złącze USB-C. Możemy podejrzewać, że w pudełku z urządzeniem pojawi się dodatkowa przejściówka, która umożliwi nam połączenie zestawu słuchawkowego. Taka sytuacja ma miejsce również w przypadku iPhone’a 7. Pamiętajmy, że problem ładowania telefonu i jednocześnie słuchania muzyki w przypadku Samsunga jest o wiele prostszy. Koreański gigant najprawdopodobniej wyposaży smartfona w bezprzewodowe ładowanie (zbliżeniowo jak i poprzez USB-C) czego na chwilę obecną brakuje w iPhone’ach. W ostatnich przeciekach o Galaxy S8 mogliśmy również przeczytać, że pojawić się mogą dwie wersje procesorów. W tym przypadku mowa o Qualcomm Snapdragon 835, który zdaje się być prawdopodobny. Nie możemy również zapomnieć o autorskim Exynosie.

Fot.technologiczna.pl
Fot.technologiczna.pl

Drugą bardzo interesującą i prawdopodobną nowinką jest ta dotycząca przycisku home. Według specjalistów, oraz analizy ostatnich wypowiedzi różnych przedstawicieli Samsunga wynika, że producent będzie chciał zwiększać powierzchnie całego wyświetlacza. Zwiększenie ekranu spowoduje usunięcie fizycznego przycisku, a czytnik lini papilarnych znajdzie się pod ekranem.

Samsung/Harman

W sieci pojawiła się również informacja, że Samsung mógłby wykorzystać technologię i możliwości przejętej niedawno firmy Harman. Z bardzo ogólnych informacji portalu fonearena wynika, że producent może zastosować głośniki stereofoniczne firmy Harman, którą Samsung kupił za 8 mld dolarów. Jednak w tym przypadku sądzę, że na to jeszcze za wczesnie. Całej prawdy dowiemy się jednak dopiero w okolicach targów, czyli w przyszłym roku.

Źródło: Sammobile, Sammobile, Fonearena

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *