News Telefony

Prawdopodobna specyfikacja, cena i data premiery Galaxy Note 8

Dzięki przeciekom z koreańskiego źródła znamy prawdopodobną konfigurację nadchodzącego króla phabletów oraz jego cenę. Miejmy nadzieję, że już tym razem nie będzie żadnych wybuchowych akcji.

 

Druga połowa roku to już zwyczajowo czas, w którym poznajemy nowe flagowce. W 2017 czekać będziemy na iPhone 8, nowego Google Pixel oraz Galaxy Note 8. Nieco informacji o pierwszych dwóch modelach już mamy, teraz przyszła pora na telefon Samsunga.

Specyfikacja

Nawiązując do źródła, Samsung zrezygnuje z 32 GB pamięci wewnętrznej i użytkownikom do wyboru pozostawi opcje 64 i 128 GB. Oczywiście ilość pamięci zwiększymy poprzez kartę microSD o kolejne 256 GB. Za wydajność odpowiadać będzie układ Snapdragon 835 lub Exynos 8895 oraz 6 GB RAM.

Urządzenie zaoferuje podwójną przednią kamerę (moduły 12 i 13 Mpix), nie zabraknie czytnika linii papilarnych oraz ekranu o przekątnej 6,3 cala, czyli takiej samej jak u poprzednika.

Cena

Przecieki mówią o kwocie w przedziale 1000-1100 dolarów. Bardzo drogo. Na tyle drogo, że jeśli cena się potwierdzi, to Note 8 zyska miano najdroższego smartfona konsumenckiego w historii, przebijając tym samym Galaxy S8 oraz iPhone 8.

Tysiąc dolarów potwierdza trend, który Samsung zapoczątkował już jakiś czas temu. Staje się on swego rodzaju „androidowym Apple’m”, oferując swoje produkty w znacznie wyższych cenach niż konkurencja. Pamiętamy, że kiedyś rywalizowali z jabłkiem właśnie wyceną urządzenia…

Data i miejsce premiery

Mowa jest o Nowym Jorku. To tam Samsung ma zaprezentować nowego Note’a w dniu 26 sierpnia. Do premiery pozostają nam więc jeszcze całe wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *