Elektronika Komputery News

Sony Xperia Z4 Tablet – „fit” towarzysz do codziennych spraw – TechBox

Bycie ,,fit” jest coraz bardziej popularne. Dlaczego przedstawiciel ze stajni Sony został tak nazwany? Xperia Z4 Tablet to urządzenie o grubości 6,1 mm oraz wadze 389 g. Parametry naprawdę robią pozytywne wrażenie i jest to jeden z najcieńszych laptopów na rynku.
 
Parametry techniczne:
 
– wyświetlacz Triluminos 10,1 pracujący w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli,
 
– ośmiordzeniowy, 64-bitowy Snapdragon 810,
 
– 32 GB pamięci na dane,
 
– 3 GB pamięci operacyjnej RAM,
 
– Android 5.0.2 Lollipop,
 
– Aparat 8,1 Mpix,
 
– Kamerka 5,1 Mpix,
 
– LTE, GPS, WiFi, Bluetooth 4.1
 
– 3,5 mm jack, port microUSB, MHL 3.0, slot kart microSD,
 
– Akumulator o pojemności 6000 mAh,
 
– Wymiary: 254 x 167 x 6,1 mm,
 
– Waga 393 g (389 g – wersja Wi-Fi),
 
– Odporność na wodę i pył: IP65/IP68
 
Od dłuższego czasu projektanci Sony nie zmieniają wzornictwa swoich urządzeń mobilnych. Jednolita, elegancko prezentująca się obudowa. W przypadku Xperii Z4 Tablet nie mogło być inaczej. Niestety błyszczące wykończenie obudowy łatwo palcuje się. Sama, jakość wykonania stoi na wysokim poziomie.
 
10 – calowy tablet jest odporny na kurz i wodę, o czym świadczy certyfikat IP65 oraz IP68. Producent twierdzi, że jego urządzenia mogą przebywać pod wodą maksymalnie 30 min na głębokości 1,5 metra.
 
Ekran jest wyraźny i czytelny, choć ma średnie nasycenie barw. Wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala pracuje w rozdzielczości 2560 x 1600 co oczywiście świadczy, że mamy do czynienia z urządzeniem z wyższej półki cenowej.
 
Jak przystało na flagowca Sony Xperia Z4 Tablet posiada naprawdę wydajną konfigurację sprzętową, co przekłada się na szybką i płynną pracę. Całość pracuje pod kontrolą Androida 5.0.2 z nakładką graficzną Sony.  Niestety tablet ma skłonności do mocnego nagrzewania się (do ok. 40 stopni).
 
Mimo, że robienie zdjęć urządzeniami mobilnymi, których ekran przekracza 8 cali nie należy do najwygodniejszych to czasami nie mamy innej możliwości, aby z takiego nie skorzystać. Producent Sony tutaj nas jednak rozczaruje, ponieważ obiektyw aparatu robi słabej, jakości zdjęcia, a w ciemności o zdjęciach w zasadzie możemy zapomnieć.
 
Akumulator o pojemności zaledwie 6000 mAh z uwagi na smukłą obudowę potrafi zapewnić nam energię na ok. 7 godzin nieprzerwanej pracy. Niestety jak na produkt klasy Premium to trochę za mało.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *