Gadżety News

Inteligentne okno od Drutexa – to wygląda świetnie!

Interaktywne okno, wyświetlające najważniejsze informacje? Takie coś zaoferuje swoim klientom Drutex. Ten gadżet ma sens i ogromny potencjał!

 

SmartWindow promowane jest przez producenta hasłem „Okno zamiast tabletu i telewizora”. Niewątpliwie to bardzo ciekawe urządzenie, w którym drzemie ogromny potencjał. Ten gadżet może świetnie wpisać się w trend Internetu Rzeczy. Co się stanie, jeśli zaimplementujemy funkcje tablicy interaktywnej na szybie naszego domu bądź lokalu?

SmartWindow to internetowe okno, posiadające wbudowaną jednostkę sterującą. Co ciekawe, nie mamy tutaj do czynienia z projektorami, rzucającymi obraz na szybę, lecz z matrycą w nią wbudowaną. Rozwiązanie zostało oparte o architekturę ARM z interfejsami Wi-Fi 802.11n oraz Bluetooth 4.1. Do okna możemy podłączyć dowolny nośnik pamięci, klawiaturę oraz myszkę. Oprócz wyświetlania multimediów, okno pozwoli na zasymulowanie żaluzji, ograniczając w tym momencie przenikalność światła do pomieszczenia.

Interaktywne okno dostępne będzie we wszystkich materiałach, z których Drutex wykonuje swoje produkty, czyli w PVC, aluminium, drewnie oraz połączeniu aluminium i drewna. Sama funkcja okna oczywiście pozostaje bez zmian, zaś system nie powoduje jakichkolwiek problemów z nią.

fot. Drutex

Prezes DRUTEX S.A., Leszek Gierszewski, mówi, że to dopiero początek tego, co firma przygotowała dla swoich klientów, a kolejne innowacyjne systemy to kwestia czasu. Obecnie trwają intensywne prace nad dalszym rozwojem okna. Niestety nie znamy daty premiery oraz ceny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *