Porady okołotechnologiczne

Smartwatch jako telefon – sposób działania i opinie użytkowników

Nie każdy wie, że inteligentny zegarek może zastąpić telefon. Oczywiście nie należy oczekiwać, że będzie on tak wygodny w użytkowaniu, jak smartfon. Modele z kartą SIM/eSIM są chętnie wybierane przez seniorów, którzy potrzebują urządzenia prostego w obsłudze.

Jest to również prawdziwy strzał w dziesiątkę dla dzieci – w dzisiejszych czasach posiadanie „łączności” z maluchem jest dla wielu rodziców absolutną podstawą. Wbrew pozorom opisywany gadżet wcale nie musi być drogi. Poniżej przedstawiono zbiór praktycznych informacji na ten temat, które ułatwią podjęcie ostatecznej decyzji zakupowej.

Jak działa zegarek z kartą SIM/eSIM?

Smartwatch posiadający kartę SIM lub eSIM posiada funkcje telefonu. Przede wszystkim do urządzenia przypisany jest unikatowy numer, dzięki któremu można wykonywać połączenia oraz wysyłać i odbierać wiadomości. Należy również wspomnieć o pakietach internetowych, które są niezbędne do korzystania z sieci. Nie zawsze mamy dostęp do Wi-Fi, co może stanowić znaczące utrudnienie.

  • Każda karta SIM musi zostać zarejestrowana – w innej sytuacji jej aktywacja będzie niemożliwa. W niektórych przypadkach możliwa jest rejestracja przez internet, jednak wszystko zależy od operatora.
  • Przypisanie numeru telefonu do zegarka wiąże się z dodatkowymi opłatami. Wszystko zależy od tego, na jaką ofertę się zdecydowaliśmy. Możliwe jest zarówno zasilanie konta za pomocą doładowań, jak i podpisanie umowy abonamentowej. Jest to kwestia indywidualna, którą należy przemyśleć.
  • Wybór zegarków, które mogą zastąpić smartfon jest ograniczony, jednak rynek inteligentnych gadżetów stale się rozwija. Ceny urządzeń są zróżnicowane, a więc osoby z niewielkim budżetem również znajdą model odpowiedni dla siebie.

Zegarek, który umożliwia połączenia głosowe zwykle posiada wbudowany zestaw głośnomówiący. Oznacza to, że musimy przybliżyć nadgarstek do ust, aby jakość połączenia znajdowała się na satysfakcjonującym poziomie. Warto wspomnieć, że gadżet zapewnia także dostęp do wiadomości, powiadomień z portali społecznościowych, przydatnych aplikacji, a nawet gier.

Kiedy warto zdecydować się na smartwatch z kartą SIM/eSIM?

Prawdą jest, że nie każdy potrzebuje opisywanego gadżetu. Zdecydowana większość użytkowników smartwatchy nie ma problemu, aby sparować zegarek ze smartfonem. Niektórzy jednak chcą posiadać niezależne urządzenie, które nie wymaga połączenia z telefonem.

Bardzo ważne jest to, aby zainwestować w model o optymalnych parametrach użytkowych, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale również wygodny w obsłudze oraz wytrzymały. Na portalu Smartwatch Ranking umieszczono pomocne wskazówki, a także zestawienie rekomendowanych urządzeń. Wpis dostępny pod tym adresem z pewnością przypadnie do gustu tym, którzy rozsądnie inwestują gotówkę.

Smartwatch z kartą SIM/eSIM polecany jest m.in.:

  • Osobom aktywnym – niejeden sportowiec nie ma pojęcia, gdzie przechowywać smartfon podczas biegania lub ćwiczeń na siłowni. Czasami niemożliwe jest pozostawienie urządzenia w domu/szatni. W takiej sytuacji lekki, a zarazem mocny smartwatch jest niezastąpiony. Dzięki niemu można pozostać w stałej łączności.
  • Seniorom – osoby starsze bardzo często nie potrafią obsługiwać smartfonów. Zegarek, który pozwala wykonywać lub odbierać połączenia przyda się poza domem. Za pomocą opisywanego gadżetu można wezwać pomoc.
  • Dzieciom – najmłodsi również uwielbiają nowoczesne technologie. Nie wszyscy rodzice chcą, aby kilkulatek posiadał własny smartfon. Zegarek wydaje się być praktyczniejszą, a jednocześnie bezpieczniejszą opcją.

Opinie użytkowników na temat smartwatchy z kartą SIM/eSIM są w większości pozytywne. Uchodzą one za wygodne, a jednocześnie niekłopotliwe w użytkowaniu. Należy jednak zaznaczyć, że pomiędzy zegarkiem, a smartfonem jest wiele różnic. To zupełnie inne urządzenia, które nie mogą się wzajemnie zastąpić pomimo podobnych funkcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *