News Recenzje

Smartwatch Hykker z lokalizatorem GPS – Recenzja

Dzieci są niezwykle ciekawe tego co je otacza, często wbrew zakazom rodziców wykorzystują pierwszą lepszą okazję i oddalają się spod czujnego oka ich opiekunów. Dlatego też rodzice bardzo często martwią się o to, czy ich dziecko na pewno w danym momencie przebywa w tym miejscu, w którym powinno być np. w szkole, czy przedszkolu. Okazuje się jednak, że z pomocą odrobiny techniki bez problemu będziemy mogli śledzić lokalizację dziecka za pomocą GPS umieszczonego w smartwatchu.

W sklepach sieci Biedronka od 20.12.2018 w cenie 79,90 zł możemy kupić smartwatch Hykker z lokalizatorem GPS dla dzieci. Urządzenie to pozwala dokładnie określić pozycję osoby, której szukamy. Za pomocą mapy pokazuje dokładną jej lokalizację.

Opakowanie i wygląd

Smartwatch otrzymujemy zapakowany w niewielkie kartonowe pudełko, na którym producent nadrukował najważniejsze informacje na temat urządzenia. Poza samym zegarkiem w pudełku znajduje się jeszcze przewód USB, karta gwarancyjna, instrukcja obsługi i malutki śrubokręt.

Zegarek dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: turkusowej, różowej oraz czarnej. Na froncie urządzenia poza wyświetlaczem OLED o wielkości 0,96 cala znajduje się głośnik i mikrofon. Z lewej strony znajdujemy gniazdo microUSB ukryte pod zaślepką oraz przycisk SOS. Po prawej stronie znajdują się trzy przyciski. Pierwszy służy do włączania/wyłączania i wiadomości głosowych. Dwa pozostałe pozwalają na poruszanie się po menu i wykonywanie połączeń. Przy metalowej kopercie producent umieścił czujnik zbliżeniowy.

Użytkowanie

Na początek warto na telefonie zainstalować aplikację KiwiSmart, która dostępna jest w języku polskim. Umożliwia ona dostęp do podstawowych informacji oraz ustawień. Za jej pomocą możemy ustalić na przykład kontrolę obszaru, która za każdym razem gdy dziecko oddali się za daleko od domu lub innego oznaczonego miejsca poinformuje nas o tym. Smartwatch na jednym ładowaniu akumulatora o pojemności 380 mAh pracuje do 48 godzin. Wielkość paska pozwoli nosić go dzieciom z obwodem nadgarstka od 11,5 do 16,5 centymetra.

Zegarek posiada miejsce na kartę micro SIM, która umożliwia połączenia głosowe z 2 numerami. Działa w częstotliwości GSM/GPRS 900/1800 MHz. Przycisk SOS służy do wzywania pomocy dzwoniąc na określony numer telefonu. Lokalizacja smartwatcha odbywa się za pomocą dwóch technologii: GPS, który ustala położenie z dokładnością do 50 metrów, a druga to LBS tj. namierzanie przez sieć GSM z dokładnością do 500 metrów.

Smartwatch posiada też dodatkowe funkcje takie jak krokomierz, alarm, tryb cichy, czy zabezpieczenie przed kradzieżą czy zgubieniem. Zegarek posiada też akcelerometr.

Czy warto kupić smartwatch Hykker z GPS?

Jeśli zależy Ci na tym, aby zawsze wiedzieć, gdzie znajduje się Twoje dziecko to ten zegarek będzie bardzo fajnym rozwiązaniem. Smartwatch wygląda ciekawie i stanowi fajny gadżet, który dzieci chętnie zakładają. Czy zegarek posiada jakieś wady? Mógłby trochę dłużej działać na baterii, ale od urządzenia w tej cenie nie mogę wymagać więcej. Możliwość ustawienia powiadomień o oddaleniu się od oznaczonych miejsc oraz przycisk SOS pozwoli na szybką reakcję rodzica w przypadku, gdy dziecko się zgubi.

Cena urządzenia to 79,90 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *