MWC 2018 News Telefony

Smartfony od Google z Androidem Go

W listopadzie na rynku systemów mobilnych zrobiło się głośno o specjalnej wersji Androida Go dedykowanej na urządzenia budżetowe z podstawową konfiguracją sprzętową. Dowiedzieliśmy się, że taki system zagości również w Polsce niestety dotychczas próżno było szukać urządzeń z tym systemem. Pewne jest to, że za kilka dni gigant planuje premierę urządzenia z systemem Go.
 
W trakcie trwania targów MWC w Barcelonie Google ma podać więcej szczegółów dotyczących Androida One, który ma być połączeniem wersji Go i klasycznego Androida. Wśród Internautów wciąż rozbrzmiewa pytanie, po co równolegle rozwijać dwa systemy mobilne i czy nie warto skupić się tylko na lekkiej wersji Androida.
 
Podejrzewam, że Android nie zrezygnuje z rozwoju Androida One i za niedługo zaimplementuje go do nowych urządzeń. Miejmy nadzieję, że wśród nich pojawią się producenci znanych marek telefonów.
 
W zapowiadanych urządzeniach na targach MWC pojawi się Android Go w wersji Oreo z specjalnie przygotowanymi aplikacjami pod ten system.  Aplikacje z oznaczeniem ,,Go” już trafiły do Google Play i będzie można testować je również w Polsce.
 
Nowy produkt Androida ma być zoptymalizowany specjalnie pod smartfony z pamięcią 1 GB lub mniejszą oraz z pamięcią na dane mniej niż 16 GB dodatkowo ma być pozbawiony wszelkich nakładek ze strony producentów.
 
Taka optymalizacja spowoduje, że tanie telefony znajdą się w dyskontach obok żywności.
 
Źródło: android.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *