News

Smartfon z dobrym aparatem – jaki wybrać?

Ludzie coraz częściej rezygnują z nieporęcznych aparatów fotograficznych na rzecz smartfonów. Trudno się im dziwić; telefon komórkowy jest mały, bez problemów zmieści się w torebce czy kieszeni. Łatwo zabrać go ze sobą w długą podróż, nie zawadza i jest lekki. Można go też szybko wyjąć i zrobić zdjęcie, które jakością będzie niewiele odbiegało od fotografii wykonanej drogim aparatem. Aby tak było, trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na parametry smartfona. Co powinien posiadać smartfon, by robione nim zdjęcia były naprawdę profesjonalne i miały doskonałą jakość?

Najważniejsze parametry

Jeśli zależy Ci na smartfonie, który robi naprawdę dobre zdjęcia, przed zakupem powinieneś zwrócić uwagę na jego możliwości techniczne.

Obiektyw – najnowsze modele smartfonów często mają dwa obiektywy (niektóre nawet więcej!). Pierwszy sprawdzi się równie dobrze jak obiektyw szerokokątny, pozwalając na przykład na zrobienie idealnych zdjęć krajobrazów. Drugi, teleobiektyw, umożliwia sfotografowanie obiektów, które znajdują się w dużej odległości.

Peryskopowy zoom – sprawia, że smartfon robi zdjęcia niczym dobra lustrzanka. Ten parametr posiada większość telefonów marki Huawei. Sprawdź ofertę smartfonów Huawei.

Tryb manualny – pozwala zmienić automatyczne ustawienia i dopasować parametry do własnych preferencji.

HDR – umożliwia wykonanie dobrze oświetlonego zdjęcia i poprawia kontrast obrazu.

Pamiętaj, by zwrócić też uwagę na liczbę rdzeni – dobry procesor nie powinien ich mieć mniej niż cztery. Smarton powinien posiadać też dużą pamięć albo możliwość podłączenia karty pamięci. I, naturalnie, wytrzymałą baterię, bowiem korzystanie z aparatu mocno ją zużywa.

Telefon z dobrym aparatem

Szukasz dobrego smartfona, dzięki któremu zrobisz świetne zdjęcia i selfie, których nie musisz się wstydzić? Doskonałym wyborem będzie jeden z modeli marki Huawei.

Kliknij, by zobaczyć polecany smartfon Huawei Y5.

To tani, elegancki smartfon z wyświetlaczem o wielkości 5,71″ o formacie 19:9. Ma pamięć wewnętrzną wynoszącą 16 GB i baterię 3020 mAH. Błyskawicznie się odblokowuje – dzięki funkcji Face Unlock – zdołasz więc uchwycić wszystkie upragnione sytuacje. Teraz wystarczy nawet jedno podejście do idealnego selfie; przedni aparat ma rozdzielczość 5 Megapikseli i nawet jeśli oświetlenie pozostawia wiele do życzenia, zdjęcie będzie jasne i naturalne. Zawsze też możesz uruchomić funkcję Smart Beauty, która pozwoli Ci zrobić wyjątkowy autoportret.

Aparat główny ma z kolei 13 Mpix i zoom cyfrowy. Pozwoli Ci to na zrobienie zdjęć naprawdę dobrej jakości – a dzięki przesłonie o wartości f/1.8 możesz uwiecznić ważne momenty nawet w mało sprzyjających okolicznościach i kiepskich warunkach fotograficznych.

Zobacz też pozostałe produkty marki Huawei – akcesoria do telefonów, tablety, smartbandy, słuchawki i wiele innych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *