Aplikacje News

Smartfon, jako terminal płatniczy

Jak pisałem wcześniej coraz bardziej popularną formą płatności obok kart płatniczych stało się płacenie za pomocą telefonu. Mastercard znowu wychodzi naprzeciw klientom oferując tym razem możliwość przekształcenia telefonu w darmowy terminal płatniczy.

 
Rynek płatności metodą zbliżeniową coraz bardziej się rozwija. Obecnie ta metoda stanowi 91 % wszystkich transakcji w Polsce. Do tej pory wszystkie sklepy i firmy usługowe musiały być wyposażone w terminal płatniczy, aby obsługiwać płatności kartą (zarówno klasycznie jak i zbliżeniowo) oraz płatności mobilne za pomocą smartfonu. Firma Mastercard ze względu na statystyki wybrała Polski rynek do testów nowego programu pilotażowego, który pozwala zmienić w terminal płatniczy zwykły smartfon, a to dzięki specjalnemu oprogramowaniu. Taką funkcję będzie mógł pełnić każdy telefon z modułem NFC – na pierwszy ogień poszedł Samsung Galaxy S7. W specjalnej aplikacji wystarczy założyć konto, aby móc zacząć przyjmować płatności nie tylko mobilne, ale też zbliżeniowo.
 

finanse.eGospodarka.pl

 
Takie rozwiązanie ma być tańsze i ma pozwalać na rozwój małych i średnich firm. Program powstaje przy współpracy z firmami Elavon, Polskie ePłatności i Mobeewave i potrwa do lata 2018 roku. W programie już zapisało się 200 małych i średnich przedsiębiorstw. Docelowo Mastercard przewiduje 500 takich firm. Na początku ma być możliwość wykonywania płatności tylko do kwoty 50 zł, czyli takich, których nie trzeba potwierdzać kodem PIN.
 
Źródło: msn.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *