News

Sieć 5G także w Orange Flex – jak z niej skorzystać?

W lipcu 2020 roku operator Orange po raz pierwszy uruchomił komercyjny dostęp do sieci #hello5G dla części swoich abonentów. Zaledwie miesiąc później z możliwości korzystania z najnowocześniejszej sieci komórkowej mogą cieszyć się również użytkownicy Orange Flex, czyli jednej z ciekawszych propozycji na rynku telekomunikacyjnym. Na jakich warunkach można w Orange Flex korzystać z sieci 5G i jakie wymagania techniczne trzeba spełnić, aby cieszyć się najszybszym internetem mobilnym?

Jakie możliwości oferuje sieć 5G?

Sieć 5G ma w najbliższej przyszłości uzupełnić najpopularniejszą obecnie sieć 4G LTE w związku z dynamicznie rosnącym ruchem w sieciach telekomunikacyjnych i zapotrzebowaniem klientów na ich coraz większą przepustowość. Ma oferować
o wiele większą szybkość połączenia internetowego (nawet powyżej 1 Gb/s), a także zdecydowanie większą przepustowość. Docelowo z sieci 5G będą korzystali nie tylko indywidualni użytkownicy, bo dzięki jej możliwościom w szerszym zakresie będzie można tworzyć tak zwane smart-miasta,  automatyzować jeszcze więcej procesów i czynności, czy w szerszym zakresie korzystać z rzeczywistości wirtualnej.

Na razie jednak sieć 5G dopiero raczkuje, więc pełnię jej możliwości poznamy w nieodległej, ale przyszłości. Orange, jeden z największych dostawców usług telekomunikacyjnych w Polsce, od samego początku bardzo mocno inwestuje w sieć 5G i wspiera jej rozwój. W lipcu 2020 roku uruchomił pierwsze nadajniki dla klientów komercyjnych. W sumie w zasięgu sieci 5G Orange jest już nawet 6 milionów Polaków, którzy mogą korzystać z około 1600 stacji bazowych umieszczonych w takich miastach i regionach jak Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź, Górnośląski Okręg Przemysłowy, Opole, Częstochowa, Płock, Kielce, Rzeszów, Bielsko-Biała.

Trzeba pamiętać też o tym, że zasięg 5G Orange z czasem będzie tylko się zwiększał – operator prowadzi w tym zakresie zakrojone na szeroką skalę inwestycje, więc tylko kwestią czasu, gdy najnowocześniejsza sieć dotrze w następne rejony Polski.

Orange Flex – również z dostępem do sieci 5G

Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z Planu komórkowego w Orange Flex również mają dostęp do sieci #hello5G. Wystarczy, że wybiorą Plan ze 100 GB w cenie 80 zł miesięcznie. W jego ramach każdy użytkownik otrzymuje do dyspozycji aż 100 GB pakietu internetowego, a także nielimitowane rozmowy
i SMS-y na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej. Szczegółowe informacje na temat tej oferty można znaleźć na stronie internetowej: https://flex.orange.pl/oferta/5g.

Warto jednak pamiętać, że oprócz wyboru właściwego planu trzeba też przede wszystkim być w zasięgu sieci 5G Orange, a także posiadać telefon obsługujący nowy standard. Sieć 5G korzysta z innej częstotliwości niż 4G LTE, więc właściciele starszych modeli, nawet będąc w zasięgu sieci 5G, nie skorzystają z niej.

Jednak zarówno dostępność, jak i wybór smartfonów obsługujących sieć 5G są coraz większe. W Orange na klientów czeka już aż 18 terminali 5G popularnych marek, tj Samsung Galaxy S20+5G, Xiaomi Mi 10 Lite 5G, a oferta urządzeń obsługujących #hello5G będzie systematycznie poszerzana.  Z dostępem do sieci 5G mają być również najnowsze iPhone’y, których premierę zapowiedziano na jesień 2020 roku. Nie ulega wątpliwości, że wkrótce obsługa częstotliwości 5G stanie się standardem nie tylko w najdroższych i flagowych modelach, ale również w nieco tańszych i z niższych półek.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *