Ciekawostki serwisowe Strona Główna

Serwis telefonów Samsung może podnieść wartość smartfona

Naprawy telefonów mają za zadanie usunąć usterkę urządzenia. Okazuje się, że niektóre naprawy mogą zaoferować użytkownikowi coś więcej niż tylko usunięcie defektów urządzenia. Poprzez serwis Samsung można sobie podnieść wartość telefonu.

Jest to możliwe zarówno poprzez naprawę odpłatną, jak i gwarancyjną. Z tym że przy naprawie na koszt producenta wada musi występować i kwalifikować do wymiany konkretne części. Nie zawsze to jest tylko sama płyta główna.

Serwis Samsung, wymieniając wyświetlacz podniesie wartość telefonu

Jak to możliwe? Naprawy gwarancyjne skrywają wiele możliwości. Wśród nich jest całkowite złożenie telefonu z nowych części. To, co nowe zwiększa wartość urządzenia. Zupełnie inaczej wygląda urządzenie w sytuacji, kiedy mamy nowe części od tego, kiedy mamy starszy telefon z widocznymi śladami użytkowania (np. rysy). Wliczając do tego wszystkiego odświeżony wygląd i dodatkową gwarancję na urządzenie / części wartość smartfona idzie w górę. Nie wierzycie? Co jest droższe – telefon wyglądający jak nowy z dodatkową gwarancją, czy jednak urządzenie bez jakiejkolwiek gwarancji z licznymi śladami użytkowania. Wydaje mi się, że odpowiedź na to pytanie jest prosta.

Wymiana wyświetlacza z ramką dotyczy głównie urządzeń premium (Galaxy S i Galaxy Note). W przypadku nieco tańszych urządzeń np. rodzina Galaxy A wyświetlacz połączony jest głównie z korpusem, zaś ramka jest oddzielnym elementem możliwym do demontażu. Serwis Samsung, naprawiając telefon wymieniając ekran może, ale również nie musi wymienić najczęściej plastikowej ramki. To oczywiście zależy od uszkodzenia oraz procedur firmy Samsung. Pamiętajmy również, że w zależności od wady serwis telefonów Samsung może wymienić nawet 3/4 urządzenia (w tym wyświetlacz i płytę główną), a to u niektórych producentów oznacza w zasadzie cały telefon.

Serwis Samsung przy wymianie wyświetlacza zapewnia dodatkową gwarancję

Producenta obliguje do tego prawo, które wyraźnie wskazuje uprawnienia klientów w przypadku napraw gwarancyjnych. Samsung oprócz wymiany ekranu z ramką wymienia również akumulator. Oczywiście istnieje możliwość wymiany samej baterii, ale to wszystko zależy od rodzaju naprawy oraz samego uszkodzenia. W przypadku wymiany wyświetlacza, ramki i baterii według przepisów klientowi przysługuje wsparcie na wszystkie wyżej wspomniane podzespoły. Wskazuje na to przepis artykułu 581 k.c § 1

„Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej. Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej”.

Jak możemy przeczytać dotyczy to również wszystkich części. Niewielu klientów zdaje sobie sprawę z takich uprawnień i możliwości. Dotyczy to, chociażby podniesienia wartości telefonu i sprzedaży naprawionego urządzenia na rynku wtórnym bez ewentualnej gwarancji. Niestety raporty dodawane przez serwis Samsung nie wskazują, że klient po wymianie część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio do części wymienionej. Zupełnie inaczej jest w przypadku wymiany rządzenia na nowe, gdzie producent wskazuje na raporcie informacje o nowej 2-letniej gwarancji. Równie ważnym punktem jest dalsza część przepisu 581 k.c §2. Dowiadujemy się z niego, że gwarancja wydłuża się o czas pobytu urządzenia z w serwisie.

„W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie mógł z niej korzystać”.

Podsumowując, oprócz nowej gwarancji po naprawie telefonu zyskujemy podwyższoną wartość urządzenia, które po wymianie wyświetlacza w telefonie Samsung zyskuje na wartości. Co prawda do pełnego zwiększenia wartości przydałaby się jeszcze wymiana pokrywy baterii. Serwis Samsung nie wykona takiego działania w ramach gwarancji, ale istnieje możliwość naprawy odpłatnej. Koszty wymiany pokryw baterii telefonów Samsung znajdziemy w różnych punktach napraw, nie tylko a autoryzacją, ale również i bez. W takim przypadku zyskamy podwójnie. Pojawia się zasadnicze pytanie – czy takie działanie opłaca się klientom? Na to pytanie każdy użytkownik telefonu Samsung powinien sobie odpowiedzieć już sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *