News Serwis

Serwis producenta wymieni wyświetlacz w telefonie Samsung Galaxy Note 10 wraz z ramką

Emocje po premierze Samsung Galaxy Note 10 ciągle nie opadły. Smartfon Koreańczyków aktualnie jest na językach wszystkich portali technologicznych, które dokładnie weryfikują całe urządzenie dostępne na ten moment tylko i wyłącznie w przedsprzedaży. Większość osób przykłada ogromną uwagę nie tylko do specyfikacji, ale również i ceny. Warto również zwrócić uwagę na wyświetlacz Samsunga Galaxy Note 10, który może nie tylko zaintrygować, ale również i zaskoczyć w kwestiach serwisowych.

 

Przyglądając się dokładnie budowie smartfona możemy zauważyć, że jego konstrukcja skłania do refleksji w szczególności przy obsłudze serwisowej, której z pewnością Samsung Galaxy Note 10 doświadczy w serwisach na całym świecie. Patrząc na Note 10 widać, że wymiana wyświetlacza będzie się wiązać z wymianą całego modułu LCD wraz z ramką. Skąd to wiemy? Wskazuje na to kilka czynników.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10

Pierwszym czynnikiem potwierdzającym wymianę całości wraz z ramką są pozostałe modele z rodziny Note. Serwis Samsunga już na tym etapie dokonując wymiany LCD, wymienia cały moduł wraz z ramką. Tego typu działanie nie jest nowością i nie występuje tylko i wyłącznie w smartfonach Samsunga. Coraz więcej producentów dokonuje wymian całych modułów, bo jest to proste i szybsze działanie.

Moduł wyświetlacza Samsung Galaxy Note 10 Plus

Technicy serwisu Samsunga w ten sposób dość szybko mogą przejść do kolejnych napraw, co oszczędza wszystkim naprawdę dużo czasu. Takie działanie dostrzegają również inni producenci. Warto dodać, że wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10 możliwa jest również bez ramki. Wystarczy odkleić LCD od korpusu ramki, jednak tego typu działania nie będą praktykowane w serwisie producenta.

Wymiana ekranu w telefonie Samsung Galaxy Note 10

Nie trudno się domyśleć, że wraz z wymianą LCD nasz telefon w dość szybki sposób może stracić normę IP. Właśnie dlatego oferując wymianę pełnego modułu z ramką producent stara się zmniejszyć ryzyko utraty takiej normy. Zdecydowanie łatwiej jest zapanować na przyklejeniem pokrywy baterii, niż wyświetlacza z korpusem. Warto dodać, że każdy telefon Samsunga mający normę IP przechodzi testy szczelności, co wyklucza ewentualne możliwości zalania urządzenia po obsłudze serwisowej.

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 8 / fot.ifixit.com

Odklejanie wyświetlacza od ramki to nie tylko ryzyko zmniejszenia odporności, ale również ryzyko wyciekania kleju lub innych defektów, które mogą przydarzyć się podczas naprawy serwisowej. Od teraz serwisant wymieniając LCD w telefonie Samsung Galaxy Note 10 nie będzie się musiał przejmować, że coś uszkodzi podczas demontażu całości. Przy wymianie ekranu wystarczy dokonać przekładki wszystkich podzespołów.

Wymiana LCD w telefonie Samsung Galaxy Note 10

Wydźwięk marketingowy to kolejny czynnik, który ja osobiście bardzo sobie cenie. Klienci bardzo reagują na wygląd swoich drogich smartfonów. Widać to chociażby po sprzedaży licznych pokrowców, szybek oraz innych elementów chroniących szkło oraz LCD. Oddając telefon do serwisu producenta nie spodziewamy się, że przy wymianie ekranu serwis usunie nasze wszystkie rysy oraz zadrapania na ramce odświeżając tym samym wygląd naszego jakże drogiego smartfona. Nie da się ukryć, że Polacy (zresztą jak każdy, kto kupił coś drogiego) to wzrokowcy. Samsung wie, że oferując klientowi naprawiony telefon z nowymi podzespołami można zadziałać marketingowo „reperując” również złą opinie serwisu.

Wyświetlacza z ramką w telefonie Samsung Galaxy Note 10 / fot.samsung.com

Bardzo podobnym działaniem jest wymiana jednostki (niezależnie od usterki – oprócz tych oprogramowania). Tego typu działanie do niedawna stosowała firma Apple, która również potrafiła zagrać marketingowo w głowie klienta wymieniając urządzenie na odnowione. Czy można chcieć więcej z takim marketingiem?

Wymiana modułu wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy Note 10

Warto zauważyć, że na nowych modułach LCD bardzo często znajdziemy jeszcze inne drobne podzespoły. Zgodnie z procedurą serwisową najczęściej jest to buzzer, moduł wibracji oraz gumowe osłonki. W zależności od modelu, telefony mogą mieć również dodatkowo baterie. Takie dodawanie „dodatkowych” podzespołów w ramach jednej części to oszczędzanie czasu technika. Wymiana samej baterii nawet przy użyciu specjalistycznych narzędzi niesie za sobą ryzyko uszkodzenia lub zdeformowania akumulatora, co może objawić się późniejszymi problemami.

Samsung Galaxy Note 8 / fot.SmartSerwis24.pl

Te wszystkie czynniki wskazują, że producenci będą chcieli niwelować „dłubanie” w telefonach, ale tylko i wyłącznie w Autoryzowany Serwisach. W przypadku smartfonów Samsunga wymiana modułu wyświetlacza z ramką odbywa się również w innych modelach z rodziny Galaxy S. Kto wie, być może naprawy telefonów w przyszłości będą składać się tylko 6 podzespołów łączonych z innymi.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *