News

Rodzaje napraw telefonów iPhone

Apple to dość specyficzna marka telefonów. Oprócz innowacyjnych pomysłów producent znany jest między innymi z nietypowego prowadzenia obsługi serwisowej. Mowa przede wszystkim o naprawach w serwisie, które często kończą się bezpośrednio wymianą telefonu. Zdarzają się również naprawy mechaniczne telefonów, które w zasadzie można policzyć na jednej ręce.

 

Najpopularniejszą formą naprawy telefonów iPhone jest oczywiście wymiana egzemplarza w ramach gwarancji. Dość istotną informacją, jaką każdy klient powinien wiedzieć jest fakt, że nowe jednostki to urządzenia odnowione i przywrócone do stanu fabrycznego. Dziś oprócz samego procesu wymian dostępne są również naprawy mechaniczne, których producent nie wykonuje zbyt dużo. Mówimy tutaj głównie o wymianie ekranu, baterii, kamery przedniej z czujnikami oraz aktualizacji oprogramowania. Oprócz tego serwisy producenta mogą rozkręcić telefon i wykonać np. czyszczenie złącza lub innych elementów. Niestety naprawy telefonów iPhone w serwisie producenta są dość drogie, czego z pewnością doświadczyło już wieku klientów.

Czy są inne alternatywy naprawy telefonów iPhone?

Produkty firmy Apple to solidne urządzenia, ale nikt nie powiedział, że nie są one możliwe do naprawy w całości. Takich praktyk nie stosuje co prawda producent (w zależności od produktu), ale to nie oznacza, że rynek zostawia nas bez pomocy i wsparcia. Dziś tego typu usługami zajmują się pogwarancyjne serwisy telefonów, które oferuje dość drobiazgowe naprawy.

Serwis iPhone Warszawa

Punkty naprawcze znajdziemy nie tylko w różnych miastach, ale również i w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce Google frazę naprawa iPhone Warszawa, a z pewnością otrzymamy pełno ofert. Szukając dalej z kolejnymi frazami pojawią się nam punkty z całej Polski, dzięki czemu zyskujemy konkurencyjne ceny.

Naprawy w serwisach pogwarancyjnych są tańsze!

W zależności od rodzaju naprawy koszty mogą być nawet niższe o ponad połowę względem propozycji ze strony producenta. Korzystając z pogwarancyjnych serwisów telefonów możemy w dość szybkim czasie skorzystać z wymiany pokrywy baterii, czego producent niestety nie akceptuje. Dzięki mechanicznej naprawie możemy zapłaci tylko 250-300 zł, zaś w serwisie producenta za uszkodzenie klapki baterii zapłacimy nawet około 2800 zł za odnowione urządzenie.

Przykładów z różnicą w cenie jest wiele. Wystarczy, że skorzystamy z dwóch serwisów w celu porównania jakości, możliwości oraz kwot, jakie mogą zaproponować nam dwie strony (producent oraz prywatny przedsiębiorca). Każdy przypadek i propozycje tuż po uszkodzeniu należy dokładnie przeanalizować, aby zrozumieć sposób napraw telefonów Apple na rynku serwisowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *