News Recenzje

Recenzja Sodastream Source, czyli cała woda gazowana w jednym urządzeniu

Nowoczesny, elegancki i szykowny – tak możemy określić mobilny „saturator” firmy Sodastream. Dzięki niemu wielu z nas może odkryć zdrowy sposób na picie wody, która od teraz zmieni smak i napełni się lekkimi bąbelkami.
 

Opakowanie oraz wygląd urządzenia

Produkt firmy Sodastream otrzymujemy w dość sztywno wyglądającym pudełku z rączką do przenoszenia. Na pierwszy rzut oka, całe opakowanie możemy określić mianem skromnej walizeczki. Jednak nie pudełko jest teraz najważniejsze, a to co oferuje nam producent. Dlatego po odpakowaniu zestawu po chwili naszym oczom ukazuje się nieduże urządzenie przypominające ekspres do kawy. Po wyciągnięciu całości od razu zorientujemy się, że w pudełku nie ma żadnych kabli. W tym miejscu mogę Was uspokoić. Sodastream Source nie potrzebuje podłączenia do prądu, co jest ogromnym plusem.

Oprócz całego urządzenia w pudełku znajdziemy jeszcze specjalną butelkę do gazowania wody oraz nabój z CO2, który pozwala nam na przygotowanie 60-80 litrów napoju gazowanego. Warto dodać, że butelka jaką otrzymujemy jest plastikowa. Tylko dzięki niej możemy gazować wodę lub inny napój, na który najdzie nas ochota. Model Source jaki trafił do naszej redakcji to klasyczna biel. Warto dodać, że produkt dostępny jest również w kolorze czerwonym, więc wybór należy tylko i wyłącznie do Was.

Urządzenie możemy ustawić zarówno w kuchni jak i pokoju, ponieważ przenoszenie go jest bardzo łatwe i nie wymaga większego wysiłku. Dostępny w zestawie nabój CO2 wykonany został z lekkiego aluminium. Akcesorium jest możliwe do wymiany bezpośrednio u samego producenta.

Jak to działa Sodastream Source?

Zarówno samo gazowanie wody lub innego napoju jak i wymiana wkładu, który znajduje się na tyle urządzenia pod plastikową osłonką jest bardzo proste w obsłudze. Gdybyście jednak nie wiedzieli jak dokładnie zamontować nabój, to oczywiście producent dołącza instrukcję. Zapewniam Was, że cała instalacja jest naprawdę prosta, a korzystanie z Sodastream to sama przyjemność.

Kiedy już uda się nam zamontować butle z gazem, to czas na rozpoczęcie gazowania naszego napoju lub wody. W tym miejscu warto dodać, że przy pomocy Sodastream możemy gazować też inne napoje, nie tylko samą wodę. W tym celu wystarczy, że przelejemy napój do plastikowej butelki nie przekraczając linii, czyli jakiś 840ml. Następnie wsuwamy butelkę pod kątem w otwór urządzenia i w tym samym momencie dociskają całą butelkę przesuwamy ją do pionu. Pamiętajcie, że butelki nie trzeba wkręcać. Opisana wyżej czynność wystarczy, aby butelka była solidnie przymocowana.

Kolejną i zarazem ostatnią czynnością jest już tylko gazowanie naszego napoju. W modelu Sodastream Source mamy tutaj pewną niespodziankę od producenta w postaci skali nagazowania. Aby osiągnąć prawidłowy stopień, musimy przycisnąć nakładkę i trzymać ją do momentu uzyskania wybranego przez nas poziomu nasycenia wody przez CO2. Poinformują nas o tym stopniowo zapalające się lampki na LED-owym wskaźniku. Pamiętajmy, że poziom nasycenia zależy od nas.

Podsumowanie

Sodastream to coś więcej niż tylko proste urządzenie, to również kawałek „historii” w postaci nowoczesnych mobilnych saturatorów, które umożliwiają nam samodzielne nasycanie wody CO2. Podczas testów produkt testowałem w różnych miejscach, na swoim urlopie, w redakcji, ale również podczas świąt w rodzinnym gronie i w każdym miejscu spotkałem się z bardzo pozytywnymi opiniami całego urządzenia. Odniosłem wrażenie, że ludzie chętniej chcieli pic wodę, a już w szczególności wodę sodowaną prosto z modelu Source.

Urządzenie możemy kupić bezpośrednio u samego producenta lub w innych większych sklepach elektronicznych. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za ten produkt to 499 zł, dzięki czemu otrzymujemy produkt z 2 letnią gwarancją. Model Source to świetny prezent w szczególności dla naszych rodziców, ale również ludzi, którzy piją w dużej ilości napoje gazowane. Podczas testów zastanawiałem się czy Sodastream Source posiada jakieś minusy? Prawdę mówiąc urządzenie jest bardzo proste w obsłudze oraz w samej konstrukcji, a podczas korzystania nie znalazłem żadnych minusów, także z całą pewnością mogę polecić Sodastream Source.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *