News

Recenzja słuchawek dla graczy Plantronics RIG 500 Pro

Plantronics od dawna ma bardzo dobrą pozycję na rynku produktów tworzonych dla graczy. Dlatego dziś przyjrzymy się bliżej nowemu przedstawicielowi wygody i designu w jednym. Są to słuchawki Plantronics RIG 500 Pro. Wielu użytkowników słuchawek tej firmy chwali sobie ich wytrzymałość, lekkość, a także bardzo dobrą jakość dźwięku, co jest bardzo istotne na rynku gamingowym. Czy podobnie będzie w przypadku tego modelu?

Do naszej redakcji na testy przybyła wersja czarno-złota. Nie ukrywając, robią genialne pierwsze wrażenie wizualne. Są to słuchawki rzędu tych, które chciałoby się posiadać dla samego wyglądu. Ale oprócz tego zastosowano tu kilka fajnych rozwiązań, które pozwalają słuchawkom nie tylko wyglądać tak, jak powinny wyglądać słuchawki gamingowe, ale i nimi być.

Słuchawki są bardzo lekkie i wygodne. Nie ma żadnego problemu podczas ruchu głową, dobrze dopasowują się do kształtu głowy i ładnie tłumią dźwięk z otoczenia.

Producent zastosował 50-milimetrowe przetworniki zapewniając częstotliwość w zakresie 20 Hz-20 kHz.  Mają bardzo wygodną regulację i doczepiane nauszniki wykonane z ekoskóry, w środku miękko wykończone, a pianka się nie ugniata. Idealnie nadają się do oglądania filmów.

Mikrofon słuchawek też jest niczego sobie. Ładnie zbiera dźwięk, posiada redukcję szumów. Wyłącza się po ustawieniu go do góry, więc idealnie nadaje się do rozmów.

Same w sobie słuchawki mają także wygodny pilot i pozłacane wtyki, co jest fajnym smaczkiem wizualnym dla koneserów gamingowego designu. Sprzęt jest ewidentnie bardzo dobrze  wykończony, z dobrej jakości tworzywa sztucznego i szczotkowanego aluminium.

Ciekawostką jest funkcja RIG Game Audio Dial, jest to wygodna opcja do grania na konsoli, ponieważ pokrętło głośności mamy tuż pod palcami przy kontrolerze, co pozwala nam w łatwiejszy sposób dopasować sobie głośność rozgrywki. Rozwiązanie to dostępne jest w słuchawkach RIG 500 PRO HC, przeznaczonych do konsoli PS4 i Xbox One. Wersja dla PC (bez HC w nazwie) regulację dźwięku ma na przewodzie.

Cena słuchawek waha się od 339 zł, do 649 zł. Najdroższą wersją jest RIG 500 PRO Esports Edition. Obramowanie i pałąk w tej opcji zostały wykonane z metalu, a same słuchawki odlewane są pod ciśnieniem.

Słuchawki są jak najbardziej godne polecenia. Zadowolą osoby szukające czegoś ładnego, nowoczesnego, ale bardzo dobrego jakościowo. Jednakże nie mam pewności co do tego, czy wersja Esports Edition jest dużo lepsza i czy warto inwestować ten dość spory nakład finansowy na tę wersję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *