AGD News Recenzje

Recenzja odkurzacza workowego Hoover Telios Extra

Widzieliście już recenzję odkurzacza Hoover Reactiv? To świetna propozycja dla miłośników odkurzaczy bezworkowych. Tym razem jednak przygotowaliśmy coś dla osób, które wolą tradycyjne odkurzacze workowe. Model ten wyróżnia się ze względu na ilość dołączonych do zestawu różnych ssawek oraz filtr powietrza EPA. Czy warto kupić Hoover Telios Extra? Zapraszam na recenzję.

Hoover Telios Extra to kompaktowy odkurzacz workowy o mocy 550W, które dzięki odpowiedniej budowie oraz nowym technologiom działa jak 2400W. Nie generuje przy tym dużego hałasu, a głośność jego pracy odpowiada 64 dB co pozwala na swobodne prowadzenie rozmowy podczas odkurzania. Produkt ten zdecydowanie skierowany jest do osób, które w dobrej cenie chcą znaleźć urządzenie, które poza skutecznym odkurzaniem, zapewni też cichą pracę, prostą obsługę oraz będzie posiadać atrakcyjny wygląd.

Hoover Telios Extra – Zawartość opakowania

Odkurzacz otrzymujemy zapakowany w duże kartonowe pudełko, na którym zostały nadrukowane wszystkie najważniejsze informacje na temat urządzenia. W środku poza samym odkurzaczem, klasyczną miękką rurą oraz rurą teleskopową, znajdziemy wiele różnych ssawek, które mają ułatwić nam dokładne sprzątanie.

Jest to ssawka do podłóg, ssawka do dywanów, ssawka do zbierania sierści zwierząt oraz ssawka do parkietu. Odkurzacz posiada dodatkowy schowek, w którym producent umieścił szczelinówkę, małą złączka do mebli oraz złączkę do mebli tapicerowanych.

To sprawia, że wszystkie małe ssawki będziemy mieć zawsze pod ręką. Przed pierwszym użyciem do odkurzacza podpinamy długą, elastyczną rurę, następnie rurę teleskopową, a na koniec wybraną przez nas ssawkę do odkurzania.

Hoover Telios Extra – Wygląd i wykonanie

Tak jak wspomniałam przy okazji recenzji Hoover Reactiv. AGD powinno być nie tylko funkcjonalne, ale i ładne. Z pewnością podczas szukana odkurzacza najpierw dokładnie się im przyglądacie, a następnie sprawdzacie cenę i specyfikacje. Hoover Telios Extra zdecydowanie należy do atrakcyjnych urządzeń, a co ważne stylistyka nie wpływa na jego funkcjonalność.

Odkurzacz jest lekki, zwrotny i bez problemu pokonuje wszystkie progi i dywany. Z tyłu znajduje się wtyk przewodu zasilania oraz niewielka szczelina do mocowania rury, która znaczenie ułatwia przechowywanie odkurzacza.

Obudowa odkurzacza wraz ze wszystkimi przyciskami i ruchomymi elementami zostały wykonane z tworzywa sztucznego dobrej jakości. Bardzo spodobał mi się jego kolor, który w zależności od światła inaczej się prezentuje. W dużym słońcu pięknie się mieni, a wieczorem zyskuje na głębi koloru.

Na górze odkurzacza umieszczono kilka przycisków. Te najbardziej widoczne to ten od włączania urządzenia, a drugi od zwijania kabla. Oprócz tego znajduje się również suwak, który pozwala regulować moc ssania odkurzacza.

Hoover Telios Extra – Funkcjonalność

Na dużą funkcjonalność urządzenia z pewnością wpływa ilość dostarczonych wymiennych ssawek.

Pierwsza z nich to podstawowa, najbardziej uniwersalna nasadka. Posiada ona dwa plastikowe kółka z możliwością regulacji ich prześwitu. Pozwala to na dokładne przystosowanie szczotki do sprzątanej nawierzchni. Regulację wykorzystujemy na przykład podczas przejścia z dywanu na podłogę. W razie potrzeby dodatkowo można wykorzystać ustawienie, które wysuwa szczotkę oraz kołnierz pod ssawką.

Druga duża ssawka posiada płaski spód i przeznaczona jest do sprzątania dywanów i miękkich wykładzin. Od dołu jest gładka co zapewnia bardzo dobry poślizg. Dzięki niej sprzątanie tego typu powierzchni jest naprawdę proste.

Trzecia ssawka  dołączona do odkurzacza to specjalna ssawka do parkietu, paneli oraz innych powierzchni twardych. Od dołu posiada ona dodatkową szczotkę, która nie zarysuje powierzchni oraz miękkie filcowe kółka.

Kolejna duża ssawka jest idealna dla właścicieli zwierząt. Jest ona nieco mniejsza, ale posiada wbudowaną ssawkę do usuwania sierści, która składa się z obrotowej rolki, wyczesującej sierść z tapicerki mebli.

W komplecie znajdują się jeszcze trzy małe nasadki: szczelinowa, mała do mebli oraz szczotka do kurzu. Wszystkie te elementy znajdują się w specjalnie przygotowanym schowku, ukrytym w odkurzaczu. Dzięki temu mamy je zawsze przy sobie.

Hoover Telios Extra – Ogólne wrażenia

Odkurzacz ten zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie i to nie tylko ze względu na jego świetny kolor. Nie dość, że dobrze wygląda, to jeszcze dzięki dużej ilości wymiennych ssawek pozwala na sprzątnięcie każdej powierzchni. Odkurzacz dość cicho pracuje. Podczas odkurzania domu bez większego problemu w tle będziemy mogli słuchać muzyki lub prowadzić swobodnie rozmowę. Montaż wymiennych ssawek jest prosty, a wysypywanie kurzu ze zbiornika zajmuje chwilę. W dodatku jest lekki. To sprawia, że podczas sprzątania nie musimy zużywać niepotrzebnej siły, aby ciągać go za sobą.

Kabel zastosowany w odkurzaczu ma 7 metrów. Spokojnie wystarczy do sprzątnięcia małych i średnich pomieszczeń. Zakres pracy wydłuża dodatkowo rura, która w linii prostej pozwala na sprzątanie w zasięgu prawie 10 metrów. Długość rury giętkiej to około 170 cm długości, a rury teleskopowej od 50 do 80 cm. To wszystko sprawia, że bez przełączania jestem w stanie sprzątnąć całe piętro w moim domu. Dobrze sprawdzi się też w większych mieszkaniach.

Ilość wymiennych końcówek sprawia, że bez problemu jesteśmy wstanie dopasować odpowiednią do sprzątanej powierzchni oraz rodzaju zanieczyszczeń. Podczas testów urządzenia nie spotkałam się z zanieczyszczeniami, których nie dałby rady zebrać. Zastawiłam nawet na niego pułapkę w postaci suchego ryżu i mąki przy połączeniu dywanu z podłogą. Większość odkurzaczy zdecydowanie nie radzi sobie z tym testem, jednak Hoover Telios Extra nie miał z tym najmniejszych problemów.

Czy warto kupić Hoover Telios Extra?

Jeśli szukasz odkurzacza, który będzie posiadał bardzo szeroką gamę ssawek, pozwoli na regulację siły ssania, będzie cicho pracować oraz będzie posiadać filtr powietrza w standardzie EPA to Hoover Telios Extra będzie bardzo fajnym wyborem. W dodatku urządzenie jest lekkie, łatwo się prowadzi i dobrze radzi sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń. Wszystkie elementy montowanie są na „klik” co sprawia, że wymiana końcówek jest niezwykle prosta. Czy odkurzacz ma jakieś wady? W trakcie 3 tygodniowego, intensywnego testowania żadnych nie zauważyłam. Wiem jednak, że gdy się z nim rozstanę będzie mi bardzo brakować takiej ilości wymiennych ssawek.

Odkurzacz dostępny jest w cenie od 699 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *