AGD News Recenzje

Recenzja Hoover Reactiv –  tani i dobry odkurzacz z dużą ilością ssawek

Niedawno mieliśmy okazję testować kilka ciekawych urządzeń AGD od firmy Hoover. Były to: mop parowy, odkurzacz pionowy i odkurzacz do materacy. Produkty te zrobiły na nas bardzo dobre wrażenie ze względu na dużą funkcjonalność, jakość, ale i skuteczność. Dlatego też tym razem postanowiliśmy sprawdzić, czy tańsze produkty tej marki są równie dobre. Zapraszam na test bezworkowego odkurzacza Hoover Reactiv.

Jest to klasyczny, przewodowy odkurzacz bezworkowy. Hoover Reactiv dostępny jest w cenie poniżej 500 zł, dzięki czemu mieści się w granicy rozsądnego wydatku na tego typu produkt. Skierowany jest do osób, które w dobrej cenie chcą znaleźć urządzenie, które poza skutecznym odkurzaniem, zapewni też cichą pracę, prostą obsługę oraz będzie posiadać atrakcyjny wygląd.

Hoover Reactiv – Zawartość opakowania

Odkurzacz otrzymujemy zapakowany w duże kartonowe pudełko, na którym zostały nadrukowane wszystkie najważniejsze informacje na temat urządzenia. W środku poza samym odkurzaczem, klasyczną miękką rurą oraz rurą teleskopową, znajdziemy wiele różnych ssawek, które mają ułatwić nam dokładne sprzątanie. Jest to głowica do podłóg, głowica do dywanów, ssawka do zbierania sierści zwierząt, głowica do parkietu oraz szczelinówka, mała złączka do mebli oraz złączka do mebli tapicerowanych. Do mniejszych elementów producent dołączył specjalny uchwyt, który możemy zamontować na rurze odkurzacza, aby zawsze mieć przy sobie wszystkie małe ssawki. Przed pierwszym użyciem do odkurzacza podpisany długą, elastyczną rurę, następnie rurę teleskopową, a na koniec wybraną przez nas ssawkę do odkurzania.

Hoover Reactiv – Wygląd i wykonanie

Zgadzacie się ze mną, że domowe AGD powinno być nie tylko funkcjonalne, ale i ładne? Nie raz widziałam w sklepie, że osoby poszukujące odkurzacza najpierw dokładnie im się przyglądają, a dopiero w drugiej kolejności sprawdzają cenę i specyfikacje. I choć odkurzacz nie będzie stanowił element ozdobnego pomieszczenia to po prostu musi być ładny. Hoover Reactiv zdecydowanie taki jest. Porównując produkty na półce cenowej do 500 zł, odkurzacz ten zdecydowanie wyróżnia się swoją stylistyką. Wygląda zdecydowanie lepiej od konkurentów. Jest po prostu atrakcyjny i nowoczesny. Co ważne stylistyka nie wpływa na funkcjonalność. Odkurzacz jest mały, zwrotny i bez problemu pokonuje wszystkie progi, dywany, czy inne tego typu przeszkody. Z tyłu znajduje się wtyk przewodu zasilania oraz niewielka szczelina do mocowania rury, która znaczenie ułatwia przechowywanie odkurzacza.

Obudowa odkurzacza wraz ze wszystkimi elementami, przyciskami i pojemnikiem zostały wykonane z tworzywa sztucznego bardzo dobrej jakości. Dlatego też nawet jeśli ciągnąć odkurzacz za sobą uderzymy nim w jakąś przeszkodę nie będziemy musieli martwić się o uszkodzenie.

Na górze odkurzacza umieszczono kilka przycisków. Te najbardziej widoczne to ten od włączania urządzenia, a drugi od zwijania kabla. Oprócz tego znajdują się również przyciski, które pozwalają na szybkie zdemontowanie pojemnika na kurz.

Hoover Reactiv – Funkcjonalność

Na dużą funkcjonalność urządzenia z pewnością wpływa ilość dostarczonych wymiennych głowic. Tak naprawdę zestaw ten pozwoli nam na idealne sprzątnięcie całego mieszkania. Ssawka szczelinowa pomoże dostać się pomiędzy poduchy kanapy, głowica do mebli pomoże zebrać kurz nawet z wysoko dostępnych powierzchni, a pozostałe ssawki zadbają o naszą podłogę. Długa rura oraz zestaw głowic pozwolą sprzątnąć nawet trudno dostępne miejsca.

Kabel zastosowany w odkurzaczu ma 5 metrów. Spokojnie wystarczy do sprzątnięcia małych i średnich pomieszczeń. Jednak zakres pracy wydłuża dodatkowo rura, która w linii prostej pozwala na sprzątanie w zasięgu prawie 8 metrów. Długość rury giętkiej to około 170 cm długości, a rury teleskopowej od 50 do 80 cm. Jeśli jednak chcesz sprzątnąć całe mieszkanie lub dom, to zmiana kontaktu w trakcie sprzątania na pewno będzie konieczna.

Sam zbiornik na kurz jest jednak dość duży. Ma pojemność około 2 litrów, co bez problemu pozwoli nawet na kilkukrotne sprzątnięcie domu, w którym mieszkają zwierzęta. Kurz który wpada do pojemnika ma nadawany ruch wirowy. Zebrane zanieczyszczenia opróżnia się na dwa sposoby. Pierwszy to wciśnięcie przycisku „Easy Empty” pod ucwytem, który pozwala na wysypanie brudu. Druga metoda to otworzenie górnego wieka pojemnika, które pozwala na usuniecie lekkich zanieczyszczeń takich jak sierść, która oddzielana jest przez filtr wstępny. Warto jednak wspomnieć też o tym, że odkurzacz posiada dodatkowo filtr końcowy EPA, który oczyszcza powietrze, wydostające się z odkurzacza.

Hoover Reactiv – Nasadki

Tak jak wspomniałam wcześniej odkurzacz ten został wyposażony w wiele wymiennych ssawek, które znacznie ułatwiają sprzątanie domu.

Pierwsza z nich to podstawowa, najbardziej uniwersalna nasadka. Posiada ona dwa plastikowe kółka z możliwością regulacji ich prześwitu. Pozwala to na dokładne przystosowanie szczotki do sprzątanej nawierzchni. Regulację wykorzystujemy na przykład podczas przejścia z dywanu na podłogę. W razie potrzeby dodatkowo można wykorzystać ustawienie, które wysuwa szczotkę oraz kołnierz pod głowica.

Druga duża głowica posiada płaski spód i przeznaczona jest do sprzątania dywanów i miękkich wykładzin. Od dołu jest gładka co zapewnia bardzo dobry poślizg. Dzięki niej sprzątanie tego typu powierzchni jest naprawdę proste.

Trzecia głowica dołączona do odkurzacza to specjalna ssawka do parkietu, paneli oraz innych powierzchni twardych.

Kolejna duża głowica to element dla właścicieli zwierząt. Jest ona nieco mniejsza, ale posiada wbudowaną głowicę do usuwania sierści, która składa się z obrotowej rolki, wyczesującej sierść z tapicerki mebli.

W komplecie znajdują się jeszcze trzy małe nasadki: szczelinowa, mała do mebli oraz szczotka do kurzu. Wszystkie te elementy możemy przechowywać na dołączonym do zestawu specjalnych uchwycie. Montujemy go na sztywną rurę, umieszczany na nim trzy małe ssawki, dzięki czemu zawsze mamy je przy sobie.

Hoover Reactiv – Ogólne wrażenia

Odkurzacz ten zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie. Nie dość, że dobrze wygląda, to jeszcze dzięki dużej ilości wymiennych ssawek pozwala na sprzątnięcie każdej powierzchni. Jak na swoją niską cenę należy go pochwalić również za niski poziom głośności. Podczas odkurzania domu bez większego problemu w tle będziemy mogli słuchać muzykę lub prowadzić swobodnie rozmowę. Brakuje mi jedynie regulacji poziomu mocy ssania, która na przykład przy odkurzaniu podłogi pozwoliłaby dodatkowo zmniejszyć głośność odkurzacza. Poza tym nie mam do tego urządzenia żadnych zastrzeżeń. Montaż wymiennych głowic jest prosty, a wysypywanie kurzu ze zbiornika zajmuje chwilę. W dodatku jest lekki. To sprawia, że podczas sprzątania nie musimy zużywać niepotrzebnej siły, aby ciągać go za sobą.

Czy warto kupić Hoover Reactiv?

Hoover Reactiv to bardzo dobry bezworkowy odkurzacz. Jest bardzo dobrze wykonany, zwrotny i funkcjonalny. W dodatku bardzo ładnie wygląda. Producent zadbał o to, aby przekazać w nasze ręce dużo wymiennych ssawek, które znacznie ułatwiają sprzątanie. W odkurzaczu zostały zastosowane też filtry, które bardzo dobrze oczyszczają wyrzucane powietrze. Odkurzacz jest cichy i nie zużywa zbyt dużo energii. Czy odkurzacz posiada jakieś wady? W moim dużym domu przydałby się nieco dłuższy kabel, jednak dla właścicieli mniejszych mieszkań z pewnością nie będzie to wada.

Odkurzacz dostępny jest w cenie do 500 zł. To sprawia, że bardzo ciężko znaleźć inny produkt godny uwagi. Hoover Reactive to dobry wybór.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *