Audio News Recenzje

Recenzja bezprzewodowego głośnika LED Hykker Fantasy z Biedronki

Do sieci sklepów Biedronka trafiło ostatnio kilka ciekawych urządzeń. Całkiem niedawno testowaliśmy dla Was soundbar oraz gramofon od firmy Hykker. Teraz kolejne urządzenie trafiło w nasze ręce. Fantasy jest dostępny w sprzedaży w sklepach biedronka od 27 grudnia. Jeśli jesteście ciekawi jak sprawdza się w akcji zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją!

 

Hykker Fantasy czyli głośnik Bluetooth wyposażony w funkcję zestawu głośnomówiącego oraz panel podświetlania LED w czterech kolorach. Jak zapewnia producent urządzenie posiada akumulator o pojemności 250 mAh, pozwala nam na udostępnianie muzyki w zasięgu do 15 m. Głośnik pracuje w zakresie częstotliwości 250 HZ do 13 kHz. Jak sprawdza się w praktyce?

Opakowanie i zawartość

Urządzenie zostało zapakowane w tekturowe pudełko z plastikową szybką, przez którą możemy zobaczyć jak prezentuje się głośnik oraz w jakim jest kolorze. Z tyłu producent umieścił informację o dostępnych pięciu wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, żółtej, turkusowej i bordowej. W środku znajdziemy kartę gwarancyjną, instrukcję obsługi oraz specjalny kabel, który służy do ładowania głośnika oraz podłączenia go do telefonu czy innego źródła dźwięku.

Wykonanie

Głośnik został wykonany z tworzywa sztucznego dobrej jakości. Z pewnością można stwierdzić, że produkty marki Hykker zapewniają bardzo dobrą jakość wykonania. Na tej półce cenowej ciężko o konkurencyjne produkty. Konstrukcja jest bardzo solidna, przetrwała nawet dość poważny nieplanowany upadek. Urządzenie prezentuje się dobrze. Słyszałam nawet opinie, że wygląda podobnie do puszek Coca-Coli. Wymiary produktu to 152 x 63 x 63 mm. Spokojnie zmieści się do plecaka czy torebki, a nawet do niektórych męskich kieszeni. Pod maskownicą się cztery diody zapewniające podświetlenie w różnych kolorach.

Funkcje

Hykker Fantasy wyposażony został w cztery przyciski oraz mikrofon. Swobodnie możemy za jego pomocą prowadzić rozmowy telefoniczne. Przyciski pomagają nam sterować urządzeniem. Klawisze umieszczone po bokach odpowiedzialne są za przełączanie utworów, przy dłuższym ich przytrzymaniu pozwalają na sterowanie poziomem głośności urządzenia. Pomiędzy nimi znajduje się przycisk odpowiedzialny za play/pauza i odbieranie połączeń oraz dodatkowy oznaczony żaróweczką, który służy do ustawienia podświetlenia. Do wyboru mamy trzy tryby: pierwszy zapewniający podświetlenie migające w tryb muzyki, drugi – stopniowe przejście pomiędzy kolorami oraz trzeci czyli brak podświetlenia. Z tyłu urządzenia znajdziemy złącze microUSB oraz przycisk umożliwiający włączenie i wyłączenie głośnika.

Działanie

Głośnik możemy podłączyć bezprzewodowo za pomocą Bluetooth oraz korzystając z dołączonego przez producenta przewodu USB – microUSB / Jack 3.5mm. Aby wybrać jedną z możliwości przytrzymujemy przycisk play. Podobnie jak w innych urządzeniach marki Hykker przy sterowaniu pomagają nam komunikaty głosowe wypowiadane w języku polskim.

Producent wspomniał, że urządzenie pozwala na odtwarzanie muzyki z nadajnika, który znajduje się nie dalej niż 15 metrów. Możemy potwierdzić tą odległość, jednak w sytuacji kiedy po drodze znajdzie się ściana lub inna duża przeszkoda może się on nieco skrócić. Umieszczony akumulator o pojemności 250 mAh wystarczył na lekko ponad godzinę odtwarzania muzyki na pełnej głośności z podświetleniem.

Jak radzi sobie z odtwarzaniem muzyki? W porównaniu z urządzeniami z podobnej półki cenowej głośnik z pewnością zasługuje na pochwałę. Przy maksymalnym poziomie głośności na urządzeniu oraz w telefonie spokojnie poradzi sobie nawet w dużym pomieszczeniu czy otwartej ale cichej powierzchni. Jeśli chodzi o jakość dźwięku, brakuje trochę wysokich i niskich tonów, wynika to jednak z zastosowanej konstrukcji oraz użytych materiałów. Z pozostałymi dźwiękami radzi sobie dobrze. Spokojnie pozwala też na przeprowadzenie rozmów telefonicznych. Moi rozmówcy nie narzekali na jakość dźwięku.

Podsumowanie

Głośnik HYKKER Fantasy to ciekawa propozycja. Został wykonany z dobrych jakościowo materiałów, a jego design odpowiada obecnym trendom. Jest bardzo dobrą alternatywą dla głośników umieszczonych w naszych smartfonach. Pozwala na komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych. Głośnik jest lekki i łatwy w obsłudze. Szkoda, że producent nie zdecydował się na umieszczenie większej baterii. Głośnik dostępny jest w cenie 39,99zł. Jeśli szukasz taniego urządzenia tego typu, to warto zwrócić na niego uwagę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *