CES 2017 Komputery News

Razer i skradziony laptop z trzema ekranami

Na targach CES 2017 Razer zaprezentował coś bardzo zaskakującego. Zapewne widzieliście stanowiska komputerowe z trzema monitorami? Jeden z najbardziej znanych producentów sprzętu gamingowego postanowił stworzyć coś w tym stylu… tylko że w laptopie.

 

Pomijając już sam fakt obecności trzech ekranów o wielkości 17,3 cala warto dodać, że każdy z nich posiada rozdzielczość 4K. To daje nam powierzchnię roboczą o łącznych rozmiarach 11520 na 2160 pikseli. Za wydajność odpowiadać ma karta graficzna Nvidia GTX 1080.

Pomimo obecności trzech monitorów, Razerowi udało zachować się grubość urządzenia na poziomie innych siedemnastocalowców przeznaczonych do gier.

fot. Razer

Projekt jest jeszcze w fazie prototypu i nie wiadomo, jaki będzie efekt końcowy. Osobiście sceptycznie podchodzę do trzech monitorów 4K, które ma uciągnąć pojedynczy GTX 1080. O ile wystarczy to do codziennego zastosowania, o tyle w przypadku gier może okazać się, że zabraknie mocy.

Aktualizacja

https://www.facebook.com/minliangtan/posts/1283410441716735

 

Razer poinformował, że dwa prototypowe modele laptopa Valerie zostały skradzione z targów CES. Do kradzieży doszło około godziny szesnastej w niedzielę 8 stycznia. Firma prosi o kontakt wszystkie osoby, które wiedzą coś o kradzieży, za pomoc w odnalezieniu notebooków wyznaczona została nagroda w wysokości 25 tysięcy dolarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *