Porady okołotechnologiczne

Przenośny lokalizator GPS do samochodu – dlaczego warto go mieć?

Lokalizator GPS to przydatne narzędzie, które poprawi Twój komfort korzystania z samochodu. Większość urządzeń do monitoringu wymaga jednak instalacji w pojeździe. Jeżeli nie chcesz lub nie możesz ingerować w auto, którym się poruszasz lub po prostu używasz naprzemiennie kilku samochodów – warto, byś zastanowił się nad wyborem przenośnego modułu GPS IKOL OBD.

Dobry lokalizator GPS do samochodu nie tylko umożliwi Ci monitoring pojazdu w czasie rzeczywistym, ale też zagwarantuje Ci dostęp do wielu innych, praktycznych funkcji.

Takim właśnie modułem jest przenośny lokalizator GPS dla pojazdów IKOL OBD. Umożliwi Ci on m.in. powtórzenie Twoich historycznych tras. Ponadto z łatwością rozszerzysz jego funkcjonalność o liczne usługi dodatkowe.

Mobilny moduł GPS do auta

Szukasz lokalizatora GPS, który w każdej chwili możesz przenieść do innego auta i który zaoferuje Ci pełen wybór usług z zakresu monitoringu GPS? Jeśli tak –  IKOL OBD to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Ważną zaletą modułu GPS do auta IKOL OBD jest jego łatwy montaż typu plug&play, polegający wyłącznie na przyczepieniu urządzenia do gniazda diagnostycznego OBD (które znajduje się niedaleko konsoli kierowcy – przeważnie pod kierownicą samochodu). Nie musisz obawiać się, że lokalizator ten odepnie się od miejsca, w którym jest mocowany, ponieważ jest to naprawdę wysokiej jakości produkt.

Warto przy tym zauważyć, że do każdego  urządzenia OBD dołączony jest przedłużacz OBD – właśnie po to, by kierowca czuł się bardziej komfortowo i nie mógł przez przypadek zahaczyć nogą o moduł. Korzystanie z przedłużacza sprawia też, że ukrycie lokalizatora staje się łatwiejsze.

Dzięki IKOL OBD zyskasz dostęp do:

  • monitoringu pozycji auta w czasie rzeczywistym,
  • pomiaru prędkości, z jaką jedzie pojazd,
  • zapisanych w systemie tras przejazdów,
  • danych z komputera pokładowego auta,
  • historii przejazdów – od 3 do nawet 12 miesięcy wstecz,
  • informacji dotyczących Twojego stylu jazdy.

Należy wspomnieć, że urządzenie to posiada zapasową baterię, działającą do 24 godzin. Co więcej, może ono funkcjonować nawet w ekstremalnych warunkach atmosferycznych – nie zaszkodzą mu ani wyjątkowo niskie, ani niezwykle wysokie temperatury.

Monitoring pojazdu i historia podróży

Moduł IKOL OBD oferuje Ci możliwość zdalnego sprawdzania lokalizacji Twojego pojazdu o każdej porze doby, także w niedziele i święta. Nieważne, gdzie przebywasz w danej chwili – zawsze możesz przekonać się, czy Twoje auto znajduje się tam, gdzie być powinno.

Korzystając z tego lokalizatora GPS od IKOL możesz przejrzeć swoje dawne przejazdy i powtórzyć podróż, która miała miejsce prawie rok temu. Wszystko dzięki usłudze Historia podróży pojazdu, dostępnej w dwóch wersjach – do 3 lub do 12 miesięcy wstecz.

Chcesz dostać się do mapy pokazującej aktualne położenie auta z ukrytym lokalizatorem? Masz do wyboru dwa rozwiązania:

  • zalogowanie się na swoim koncie na stronie system.ikol.pl,
  • ściągnięcie darmowej, mobilnej aplikacji do zarządzania lokalizatorami IKOL Tracker i wejście na swoje konto.

IKOL Tracker to aplikacja, która pozwoli Ci zapomnieć o ciągłym otwieraniu przeglądarki i logowaniu się na stronie systemowej IKOL. Od teraz będziesz mieć swój lokalizator i wszystkie związane z nim ustawienia oraz informacje zawsze pod ręką.

Czujnik ruchu wykryje niepokojącą aktywność

Kolejnym udogodnieniem, w które wyposażono moduł IKOL OBD, jest czujnik ruchu. To właśnie on sprawia, że każda niepokojąca aktywność Twojego auta zostanie wychwycona.

Jeżeli więc Twój pojazd będzie się poruszać – lokalizator wyśle do Ciebie specjalne powiadomienie, które poinformuje Cię o tym fakcie. Wystarczy, że skorzystasz z usługi Alert ruchu pojazdu i odpowiednio ją skonfigurujesz.

Lokalizacja auta bez ingerencji w pojazd

IKOL OBD to wielofunkcyjny lokalizator GPS, niewymagający ingerencji w pojazd. Sprawdza się w wielu sytuacjach – między innymi wtedy, gdy jeździ się wypożyczonym autem lub korzysta się z kilku samochodów na zmianę.

Moduł ten oferuje Ci szereg korzyści – łącznie z dostępem do historii, możliwością lokalizowania pojazdu w czasie rzeczywistym, opcją ustawiania alertów oraz innymi udogodnieniami.

Podsumowując: IKOL OBD to urządzenie, które przyda się każdemu kierowcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *