News

Przegląd technologii zastosowanych w butach trekkingowych

Podróżnicy, marzyciele, wędrowcy i inne osoby, dla których świat nie ma żadnych ograniczeń poza dobrym planem swojej wyprawy, muszą też pamiętać o odpowiednich butach trekkingowych, które nie tylko zapewnią komfort, ale także doskonale zadbają o stopy. Takie obuwie to gwarancja doskonałej amortyzacji, a także zabezpieczenia przed kontuzją. Na rynku znajdziesz różne modele z wieloma interesującymi technologiami. Dlatego specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki przegląd rozwiązań stosowanych w butach trekkingowych. Zapraszamy do lektury!

Jakie buty trekkingowe sprawdzą się podczas wypraw po płaskim terenie?

Buty trekkingowe przeznaczone do marszów po równinie lub terenie z małymi wzniesieniami powinny być wykonane z dobrych materiałów z membraną, która pozwoli skórze oddychać. Co więcej, takie modele to gwarancja stabilności dla stopy zarówno wtedy, gdy jest mokro, jak i sucho. Ponadto, zainwestuj raczej w lekkie buty, które nie będą męczyły Twoich nóg podczas dłuższych tras. Dobre buty trekkingowe, które doskonale sprawdzą się przy takich wyjazdach, znajdziesz w sklepie buty trekkingowe – e-horyzont.pl. Modele, które często wybierane są przez osoby kochające trekking to między innymi Belorado II Low od marki Hanwag, Scrambler Low od Jack Wolsfkin, czy też Cascade Hike Lt tej samej marki. Mają one też wiele interesujących technologii na przykład podeszwa Comfort Fite Prime, które bardzo dobrze sprawdzi się podczas podejść w trudniejszym terenie. Ciekawym rozwiązaniem jest też membrana Texapore O+, która przyczynia się do tego, że buty są przewiewne i nieprzemakalne jednocześnie. Z kolei podeszwa typu Wibram fantastycznie stabilizuje śródstopie.

Jakie buty trekkingowe wybrać w góry?

Odpowiednie buty trekkingowe do wypraw w góry powinny mieć trochę inne cechy od modeli przeznaczonych do podróży po równinach i niewielkich wzniesieniach. W tym przypadku elementem obowiązkowym jest gruba podeszwa z bocznym otokiem. Dzięki temu nie będziesz odczuwać pod stopami ostrych krawędzi skał, a także drobnych kamieni. Podeszwa musi zapewniać stabilność, aby w trakcie schodzenia po śliskiej skale nie doszło do kontuzji. Takie buty korzystają też w wielu przydatnych technologii. W niektórych modelach spotkasz specjalną membranę, która pozwoli Ci na udane wędrówki zarówno podczas ulewy, jak i upału. Niezależnie od okoliczności Twoje stopy pozostaną suche. Interesującą opcją jest też głęboki bieżnik, który sprawdzi się na nierównym, skalnym podłożu i leśnych trasach. Bardzo wygodne buty wysokiej jakości, w korzystnych cenach znajdziesz między innymi w sklepie buty trekkingowe damskie – sklep.jack-wolsfkin.pl. Spełnią one oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Doskonałym przykładem są modele Force Striker Texapore Mid, Wilderness Xt Texapore Mid i wiele, wiele więcej.

Buty trekkingowe na większe i mniejsze wyprawy – podsumowanie

Dobre buty trekkingowe to podstawa każdej wyprawy, zarówno tej większej, jak i mniejszej. Muszą wyróżniać się doskonałą jakością. Co więcej, zainwestuj w modele wykonane z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Dzięki temu zyskasz gwarancję komfortu, a także bezpieczeństwa na trasie. Ponadto, takie obuwie z powodzeniem posłuży Ci też przez wiele sezonów. Życzymy zatem udanych zakupów, a także jeszcze piękniejszych przygód, gdzieś na końcu świata!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *