News

Program naprawczy komputerów MacBook może zakończyć się wymianą klawiatury

Serwis Apple nie zajmuje się naprawami tylko i wyłącznie telefonów. Coraz częściej na lady recepcji serwisowych trafiają również komputery MacBook. Są to urządzenia bardzo podatne na uszkodzenia mechaniczne, w szczególności klawiatury.

Zanim jednak udamy się do serwisu pogwarancyjnego w celu wykonania naprawy warto sprawdzić swoje urządzenie na stronie Apple. Producent znany jest z przeróżnych programów naprawczych, które oferowane są klientom nawet po okresie gwarancji. Mówimy tutaj zazwyczaj o 2 latach liczonych bezpośrednio od daty sprzedaży. Tego typu akcje serwisowe dotyczą wielu urządzeń, ale wśród nich są również komputery MacBook. Co ciekawe producent podaje sporą listę urządzeń.

Lista urządzeń MacBook – program naprawczy / fot.support.apple.com

Okazuje, że w niewielkim odsetku urządzeń mogą wystąpić problemy techniczne z sama klawiaturą. Według producenta mogą to być między innymi nieoczekiwanie powtarzające się znaki lub litery. W przypadku braku reakcji klawisza w jakikolwiek sposób wymiana klawiatury MacBook może być jedynym słusznym rozwiązaniem. Producent może również dokonać wymiany poszczególnego przycisku bez wymiany całego elementu. Interpretacja i sposób naprawy leżą w kompetencjach Autoryzowanych Serwisów Apple.

Źródło: Apple

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *