News

Profesjonalne szkolenia IPC dla elektroników

IPC to międzynarodowe stowarzyszenie handlowe, którego głównym celem jest zapewnienie przewagi konkurencyjnej oraz zysków finansowych firmom członkowskim. Aby zrealizować swoje założenia, organizacja opracowuje normy IPC oraz standardy, które pozwalają na podniesienie efektywności pracy w branży elektronicznej i elektroenergetycznej. Dlaczego warto skorzystać ze szkolenia IPC? Odpowiadamy.

Szkolenie IPC – co warto wiedzieć?

Certyfikowane szkolenia IPC organizowane przez jednostkę PB Technik Sp. z o.o. to świetna okazja do zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu elektryki i elektroenergetyki oraz branży pokrewnych. Kursy prowadzone są pod szyldem marki PB Training i skierowane są przede wszystkim do specjalistów o różnym stopniu zaawansowania, instruktorów zespołów ds. jakości, operatorów oraz kadr kierowniczych, które po uzyskaniu tytułu certyfikowanego trenera będą mogły uzyskaną wiedzę oraz przekazać podległym sobie pracownikom. Warto pamiętać, że IPC to standardy, które są opracowywane w celu poprawy efektywności pracy przedsiębiorstwa, a także zwiększenia jego rentowności i konkurencyjności na rynku gospodarczym. Szkolenia pomagają dodatkowo zrozumieć kryteria stosowane w dokumentacji branżowej oraz umożliwiają wdrożenie najkorzystniejszych rozwiązań.

computer cirut board and stethescope on top closeup

Certyfikat IPC – furtka do dalszej kariery

Szczegółowy program szkoleń IPC obejmuje zapoznanie uczestników z podstawowymi informacjami, opracowywanymi przez pracowników IPC. Kursy organizowane przez PB Technik realizowane są w komfortowych salach dydaktycznych, zarezerwowanych wcześniej przez zleceniobiorcę lub organizatora zajęć IPC. Standardy i normy obowiązujące w branży elektronicznej oraz elektroenergetycznej są podstawowymi zagadnieniami przybliżanymi kursantom podczas spotkań. Całość kończy się natomiast egzaminem weryfikującym zdobytą wiedzę. Jego pomyślne zaliczenie oznacza dla uczestników otrzymanie certyfikatu specjalisty lub trenera IPC uznawanego niemalże na całym świecie. Stanowi to olbrzymią szansę dla rozwoju osobistego oraz podległych jednostek na międzynarodowym rynku gospodarczym. Dodatkowo, szkolenie IPC wraz z certyfikatem dostarcza nie tylko rzetelnej wiedzy, ale również zwiększa prestiż pracownika w swojej branży. Specjalista IPC to osoba ceniona na rynku pracy.

IPC – norma, którą poznasz na szkoleniach

Międzynarodowe stowarzyszenie IPC zajmuje się opracowywaniem i propagowaniem standardów oraz norm specjalistycznych dla firm członkowskich z branży elektronicznej i elektroenergetycznej. Organizacja posiada akredytację American National Standards Industry (ANSI), co dodatkowo zwiększa jej prestiż oraz wiarygodność na rynku światowym. To właśnie dostęp do aktualnej wiedzy oraz obowiązujących norm i standardów sprawia, że firmy członkowskie mogą się rozwijać oraz być zawsze o krok przed konkurencją. Specjalista na stanowisku kierowniczym, biorący udział w szkoleniu IPC, jest więc szansą na rozwój całej firmy.

PB Technik zajmuje się organizacją kursów certyfikacyjnych z zakresu standardów IPC, stawiając na rozwój przedsiębiorstw z branży elektrycznej i elektroenergetycznej, a także działów pokrewnych. Firma nie tylko uczy standardów i norm IPC w teorii, ale również udziela rekomendacji, jak wprowadzić je w praktyce, aby przynosiły korzyści dla uczestników szkolenia. W kursach mogą wziąć udział pracownicy o różnym stopniu zaawansowania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, PB Training ustala spotkania w dogodnych terminach, godzinach, a także miejscach stwarzających optymalne warunki do nauki. Możliwe są kursy zarówno w Centrum Szkoleniowym firmy, jak i w miejscu wyznaczonym przez samego zleceniodawcę, które spełnia podstawowe wymogi techniczne. Taka elastyczność to wygodne rozwiązanie, które z pewnością zaowocuje.

Wśród realizowanych programów szkoleniowych i certyfikacyjnych firmy PB Technik można znaleźć szkolenia IPC (https://pbtraining.com.pl/pl/szkolenia/szkolenia-ipc) z zakresu standardów: IPC-A-610, IPC-A-600, IPC/WHMA-A-620, IPC-7711/7721, IPC J-STD-001 oraz IPC J-STD-001-SPACE. Dodatkowo firma stale poszerza swoją ofertę szkoleniową, aby odpowiadać w pełni na wszystkie potrzeby klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *