News

Proces wymiany szybki i szklanej pokrywy baterii w telefonie iPhone może wywołać rany

Przystępując do naprawy telefonu należy zadbać o wiele spraw. Nie chodzi tylko o organizacje części lub narzędzi. Powinniśmy pamiętać przede wszystkim o swoim bezpieczeństwie, ponieważ uszkodzone mechaniczne telefony mogą nas skrzywdzić. Brzmi to trochę dziwnie, ale nikt z Was nie chciałby mieć szkła pod skórą.

Zdarza się, że niektóre uszkodzenia w smartfonach mogą zrobić krzywdę właścicielowi. Dotyczy to głównie wyświetlacza i zbitej szybki, przez którą możemy się pokaleczyć. Niektórzy klienci ignorują postępujące uszkodzenia w swoim smartfonie, ale nie zdają sobie sprawy, że pod wpływem codziennego użytku (np. niespodziewanego nacisku na ekran) może dojść do ukruszeń w miejscu pęknięcia szybki. Zbity wazon lub inne naczynie, to przy sypiącym się szkle z digitizera mały pikuś. Sypiące się drobinki szkła w bardzo łatwy sposób mogą wejść nam pod skórę, a to bardzo nieprzyjemna sytuacja. Do takiej sytuacji może dojść w trakcie użytkowania telefonu z uszkodzoną szybką (jest to oczywiście zależne od rodzaju uszkodzenia) lub w trakcie samodzielnej wymiany szybki w telefonie. Skupiając się na drugim przykładzie musimy uważać na demontaż (oddzielanie od wyświetlacza) uszkodzonego digitizera. To właśnie wtedy mamy styczność ze szkłem, które nie tylko jest już uszkodzone, ale również musi zostać zdemontowane w celu osiągnięcia rezultatu.

 

Wymiana szybki iPhone to nie jedyna sytuacja, gdzie podczas naprawy możemy się pokaleczyć. W jabłkofonach klienci dość często chcą samodzielnie wymienić szklaną pokrywę baterii. Niestety w tym przypadku „odrywanie” szkła od korpusu iPhone’a jest jeszcze gorsze. Wydawać się to może nie możliwe, ale bez odpowiedniego zabezpieczenia stanowiska pracy (w tym siebie) może dojść do skaleczenia. Mocno sklejona pokrywa baterii będzie wymagać od nas dłubania metalowymi narzędziami. Akurat w przypadku naprawy telefonów iPhone sypiące się elementy szklanej pokrywy mogą nawet odskakiwać na boki. Z takimi problemami borykają się nie tylko użytkownicy samodzielnie naprawiający telefon, ale również serwisy. Naprawy poprzez wymianę szybki lub wymianę pokrywy baterii nie da się przeprowadzić w taki sposób, aby nie trzeba było usuwać samego szkła. W przypadku szybki na wyświetlaczu dużo zależy od samego rodzaju uszkodzenia i tego jak wygląda pęknięcie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *