GTA San Andreas
Artykuły Gry News Poradniki

Problem z kręcącą się kamerą w GTA: San Andreas oraz wyłączenie V-Sync

Jak zapewne wiecie, kilka dni temu firma Rockstar dała nam do użytku Rockstar Launcher, czyli kolejną platformę do gier. Razem z założeniem konta za darmo mogliśmy odebrać grę GTA:San Andreas, która posiada malutki problem.

Po odpaleniu gry i zmiany czegokolwiek w ustawieniach kamera zaczyna nam się kręcić dookoła i wydawałoby się, że nic nie da się z tym zrobić, ale jednak jest na to rozwiązanie.

  1. Pobieramy poprawioną wersję Launchera z tego linku https://megawrzuta.pl/download/9302a6b93939ff2ff1f1d069374078e8.html
  2. Wchodzimy do folderu instalacyjnego gry. W tym celu klikamy prawym na skrót gry i wybieramy Właściwości > klikamy Otwórz lokalizację pliku (jeśli nic nie zmienialiśmy podczas instalacji to lokalizacja gry wygląda następująco – C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto San Andreas)
  3. Do tego folderu wrzucamy plik gta-sa.exe, który znajduje się we wcześniej pobranej paczce WinRar
  4. Teraz wystarczy, że grę będziemy odpalać przez ten właśnie launcher(!!). Dobrze byłoby zrobić skrót na pulpicie/pasku zadań dla łatwiejszego dostępu

UWAGA! Nie podmieniamy pobranego launchera z oficjalnym o nazwie gta_sa.exe! W takim przypadku nie będziecie mogli uruchomić gry!

W tym momencie możecie bezproblemowo grać w GTA: San Andreas bez obracającej się kamery! Aczkolwiek mam dla was jeszcze bonus – wyłączenie opcji V-Sync, która pozwoli wam grać w 60, 90 czy ilu chcecie FPS bez blokady na poziomie 26klatek/s

  1. Pobieramy paczkę z podanego linku: https://drive.google.com/file/d/13U0WZMv6GxDCGHTAorD8-RbAft9SS2VJ/view
  2. Wchodzimy do folderu instalacyjnego gry, który macie podany wyżej i wrzucamy do niego folder CLEO
  3. Otwieramy folder CLEO a nastepnie plik XXXFrameLimiter.ini i wpisujemy wartość 101 w górę (wszystko macie wypisane w paczce którą właśnie pobraliście)
  4. Otwieramy grę za pomocą w/w pobranego launchera, wchodzimy w Display settings > Advanced – w tym miejscu pojawiła nam się nowa opcja o nazwie Frame Limiter – ustawiamy ją na OFF i cieszymy się odblokowanymi klatkami!

Źródło: GamingPH.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *