News

Premiery smartfonów w 2020 – czego możemy się spodziewać?

Nowy rok niesie ze sobą powiew nowości m.in. w świecie mobile. Jakie niespodzianki przygotowali dla nas topowi producenci smartfonów? Oto nasz subiektywny ranking najbardziej wyczekiwanych premier telefonów w 2020. Jedno jest pewne: będzie się działo!

Premiery smartfonów w 2020 – czego się spodziewać?

Prawdziwi giganci na rynku smartfonów prześcigają się w wyszukiwaniu sposobów na to, by przyciągnąć uwagę wśród potencjalnych klientów. A jest o co walczyć, tym bardziej że zyski ze sprzedanych telefonów liczone są w setkach miliardów dolarów. Przykładowo, jak donosi prezes Huawei, Eric Xuw, chiński koncern tylko w 2019 roku sprzedał aż 240 milionów modeli, zarabiając tym samym ponad 120 miliardów dolarów. Nic więc dziwnego, że producenci kuszą coraz to nowocześniejszymi rozwiązaniami – bezramkowością, wodoodpornością, kilkoma aparatami, rewelacyjnym designem czy funkcją bezprzewodowego ładowania (takie modele znajdziesz na https://www.t-mobile.pl/telefony-i-urzadzenia/telefony/cat10019.chtml). Na tym jednak możliwości się nie kończą. Zgodnie z zapowiedziami, wśród najciekawszych tegorocznych premier smartfonów, możemy spodziewać się modeli, które będą zaskakiwać choćby możliwością składania (Samsung Galaxy Fold 2), zwiększoną liczbą dostępnych aparatów czy wysuwanymi kamerami do robienia selfie. Wszystko wskazuje również na to, że 2020 będzie rokiem technologii 5G. Co więcej, nieoficjalnie wspomina się, że marka Xiaomi w najbliższym czasie wprowadzi około 10 modeli, obsługujących 5G. Czy pogłoski okażą się prawdą? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce.

Moda na telefony z dużymi ekranami również prawdopodobnie znajdzie swoje odzwierciedlenie w 2020. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że producenci zaoferują w swoich flagowcach pojemniejsze akumulatory, które mają być pewnego rodzaju rekompensatą za duży pobór prądu podczas codziennego użytkowania smartfonów.

Xiaomi Mi 10 – jedna z najbardziej wyczekiwanych premier telefonów w 2020

Jedną z najbardziej wyczekiwanych premier smartfonów jest Xiaomi Mi 10. Rynek smartfonów nie akceptuje nudy, o czym dobrze wie chiński brand, który już od kilku lat udowadnia miłośnikom nowinek ze świata mobile, że nie trzeba wydawać majątku, by cieszyć się telefonem o wprost zachwycających parametrach technicznych. Wszystko wskazuje na to, że Xiaomi Mi 10 będzie jedną z gorętszych premier smartfonów w 2020 roku. Ultrawydajny procesor Snapdragon 865, aparat 64 MP stworzony we współpracy z marką Samsung, wysuwana kamerka do selfie czy potężna bateria zapewniająca wielogodzinną przyjemność z użytkowania telefonu – to jedynie przedsmak tego, co na ten rok przygotował chiński koncern. Zapowiada się ciekawie!

Samsung Galaxy S11/S20 – jedna z najgorętszych premier telefonów w 2020

Wśród smartfonowych premier 2020 z pewnością nie zabraknie również miejsca dla modelu Samsung Galaxy S11. Firma modelami zaproponowanymi na 2019 rok jedynie umocniła swoją pozycję na rynku. Nieoficjalnie mówi się, że nowy smartfon Galaxy S11 zadebiutuje już w pierwszej połowie lutego – pozostaje więc niecierpliwie czekać na nowy, flagowy model od koreańskiego producenta.

Co ciekawe, spekuluje się, że Samsung ma porzucić dotychczasowe nazewnictwo i zrezygnować z Galaxy S11, a premierowy model nazwać Galaxy S20. Czy tak będzie? Tego dowiemy się w swoim czasie. Niemniej jednak nazwa jest sprawą drugorzędną – w związku z najnowszym telefonem marki Samsung, dużo większe zainteresowanie budzą parametry techniczne urządzenia. Bateria o pojemności 5000 mAh czy ulepszone aparaty (w tym aparat 108 MP) to póki co jedynie niepotwierdzone plotki. Nieoficjalnie mówi się również o tym, że smartfon będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865 (na rynku amerykańskim) bądź Samsung Exynos 990 (na rynku europejskim), zintegrowany z siecią 5G i wyróżni się większą energooszczędnością oraz mniejszą produkcją ciepła w porównaniu do poprzednich modeli.

iPhone 12 – najnowszy telefon od amerykańskiego giganta

Zaledwie kilka miesięcy temu mogliśmy oficjalnie powitać na świecie nowe „dziecko” amerykańskiego koncernu Apple, a rok 2020 przyniesie w tym zakresie kolejne nowości. Tegoroczne zmiany będą najprawdopodobniej „jedynie” ulepszeniem dotychczas wprowadzonych rozwiązań, i tak możemy spodziewać się łączności 5G, prawdopodobnie kolejnej wersji iOS oraz jeszcze lepszej technologii AR. Najmniejsza wersja najpewniej będzie mieć ekran OLED o rozdzielczości 5,4″, największa zaś 6,7″, potrójną kamerę oraz innowacyjne skanowanie 3D.

Data premiery najnowszego telefonu od Apple nie została na razie podana do publicznej wiadomości. Wszystko wskazuje również na to, że logo nadgryzionego jabłka połączy się z trendem na tzw. „składaki” i w 2020 zadebiutuje pierwszy, składany iPhone Fold.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *