Porady okołotechnologiczne

Potrzebujesz małej ilości etykiet? Rozwiązaniem będzie druk w technologii cyfrowej

Czy zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób rozwiązania technologiczne wpływają na sprzedaż produktów? Tak naprawdę na każdym etapie planowania nowych produktów niezbędne jest wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą na zaplanowanie wyglądu opakowania oraz etykiety. Następnie przygotowany projekt przekazuje się do produkcji, gdzie w większości przypadków jest on wykonywany przez zaawansowane maszyny produkcyjne.

Następnie gotowe opakowania trafiają do fabryki lub małej firmy. I tu w zależności od planu produkcyjnego albo kolejne rozbudowane i zaprogramowane urządzenia wytwarzają produkt pod okiem specjalistów, który na koniec trafia do opakowania. W przypadku małych często domowych firm produkt zazwyczaj wytwarzany jest ręcznie, również ręcznie zostaje umieszczony w przygotowanym wcześniej opakowaniu. Koniec produkcji jest jednak taki sam, produkt trafia na odpowiednie oznakowanie przy pomocy etykiet. I to właśnie na tym procesie na chwilę się zatrzymamy. Jak powstają etykiety samoprzylepne?

Czy każdy może zamówić etykiety samoprzylepne?

Do niedawna popularna technika fleksodruku sprawiała, że drukowanie etykiet w ilościach mniejszych niż około stu tysięcy egzemplarzy okazywała się bardzo nieopłacalna. Dziś jednak wraz z rozwinięciem się technologii w dziedzinie druku cyfrowego, możemy składać zamówienia na znacznie mniejszą ilość etykiet nawet poniżej tysiąca sztuk. Co najważniejsze takie rozwiązanie będzie bardzo opłacalne. Dzięki możliwości składania zamówień już od 500 sztuk nawet małe, początkujące firmy będą mogły skorzystać z takiej usługi. Jest to też świetne rozwiązanie w przypadku tworzenia produktów z limitowanej edycji.

Jak zamówić małą ilość etykiet?

Świetnym przykładem może być oferta sklepu internetowego prowadzonego przez drukarnię etykiet Label Express. Klient na stronie otrzymuje dużą możliwość w projektowaniu swojego zlecenia. W ofercie drukarni znajdują się przeróżne kształty etykiet takie jak: kwadratowe, prostokątne, okrągłe, czy owalne. Dostępne są też w wielu rozmiarach. Co ważne podczas zamówienia otrzymujemy również możliwość wyboru kilku rodzajów materiałów, gdzie każdy zapewni wysoką jakość wykonania etykiet.

Jeśli jednak Twój wymarzony projekt etykiety nie znajdzie się wśród klasycznych propozycji przygotowanych przez drukarnię, otrzymasz możliwość samodzielnego stworzenia etykiety. Wtedy od początku, do końca produkcji to Ty decydujesz o jej kształcie, rozmiarze oraz ilości. Niezależnie od decyzji, czy korzystasz z gotowych rozwiązań, czy chcesz stworzyć własny krój etykiety, sklep Label Express zapewni Ci pomoc i wsparcie ekspertów na każdym etapie prac.

Całe zamówienie odbywa się online. To na stronie internetowej otrzymujesz możliwość konfiguracji swojego produktu, następnie przechodzisz przez proces kalkulacji kosztów oraz płatności. Wszystkie niezbędne pliki również przekażesz przez stronę sklepu. W zależności od rodzaju i wielkości zamówienia, gotowe etykiety często są już gotowe po około 3 dniach.

Jesteście ciekawi, ile kosztuje wykonanie etykiet? Zachęcamy do skorzystania z kalkulatora na ofertę etykiet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *