News

Potęga lajka – dlaczego warto inwestować w „polubienia”?

Do niedawna przestrzegano sceptycznych użytkowników social media: nie ma Cię na Facebooku, nie istniejesz. Od kiedy jednak na Facebooku znaleźli się wszyscy, socialmediowym „być i nie być” jest odpowiednia ilość lajków i followersów. Dlaczego warto dbać o dużą liczbę polubień i skąd je brać?

W XXI wieku nikt chyba nie ma wątpliwości, że social media nieodwracalnie odmieniły świat relacji społecznych i reklamy. Długo słyszeliśmy, że posiadanie profilu w mediach społecznościowych jest niezbędne, zwłaszcza jeśli ma się ambicje promowania swojej działalności artystycznej, biznesowej, społecznej i jakiejkolwiek innej. Media społecznościowe są obecnie podstawowym narzędziem wyrabiania marki osobistej i prowadzenia firmy, niezależnie od tego, czy przedmiotem działalności jest handel, produkcja czy usługi. Tylko… Kiedy w mediach społecznościowych są już wszyscy, w tym nasza konkurencja, trzeba się mocno postarać, żeby to właśnie nasz kontent wzbudził zainteresowanie. A w tym może pomóc Ci m.in. taka strona jak polskie lajki Instagram.

Potęga lajka

„Like” to sposób na wyrażenie w sieci swojej aprobaty dla przedstawianych treści. Funkcja dodawania lajków działa na różnych portalach społecznościowych:  Instagramie, Facebooku, Google i TikToku.  Otrzymywanie lajków od osób doceniających nasze działania jest po prostu miłe, a poza tym ma znaczenie praktyczne. Profil, który ma dużo lajków i znaczną liczbę obserwujących ma większe zasięgi, co zwiększa jego popularność i związane z tym korzyści. Dużo lajków nie tylko dobrze wygląda i mile łechce nasze ego, ale też  zwiększa zainteresowanie naszym profilem wśród innych. Z kolei większa rozpoznawalność w sieci przekłada się na nawiązywanie współpracy z innymi użytkownikami i promocję swojej działalności.

Dlaczego warto zabiegać o followersów i lajki?

Posiadanie dużej liczby obserwatorów i lajków znacznie zwiększa możliwość zaistnienia na każdym kanale SM. Weźmy pod lupę TikTok – choć aplikacja istnieje dopiero od 2016 roku, pod względem popularności prześcignęła już samego Google, a na chwilę obecną może poszczycić się ponad 2 milionami czynnych użytkowników! Stąd posiadanie pokaźnej liczby TikTok followers jest tak cenne. Duża liczba obserwujących pokazuje algorytmowi danego medium, że Twoje konto jest warte promowania. Częste wyświetlanie profilu innym użytkownikom zwiększa szanse na większą liczbę obserwujących i tym samym, większą popularność w social mediach. Zdobywanie popularności w mediach społecznościowcyh przypomina nieco zasadę bogacenia się – bogaci stają się bogatsi, a popularni – popularniejsi.

Jak zdobywać lajki i followersów?

Gdy Twój fanpejdż dopiero raczkuje, warto zainwestować w pierwsze lajki, np. kupując je na stronach takich jak lajki.io. Oprócz tego warto:
– angażować się w challenge
– dodawać opisy do filmów
– dbać o najwyższą jakość nagrań – treści powinny być intrygujące, kreatywne i angażujące
– publikować regularnie, w najlepszych do tego godzinach (17.00-21.00)
– nawiązywać interakcje z innymi użytkownikami

Wdrożenie tych zasad + inwestycja w lajki pozwalają spopularyzować profil. A wtedy zostaje już tylko krok do czerpania profitów ze swojego konta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *