News

Pokrowiec na telefon – ochrona, którą warto mieć

Akcesoria GSM zmieniają się dynamicznie wraz z modyfikacjami, które dokonywane są w kolejnych modelach smartfonów. Warto jednak zauważyć, że od dłuższego czasu sięgamy po szkło hartowane, różnego rodzaju etui i pokrowce na telefony. Czy one także się dzisiaj zmieniły?

Pokrowiec na telefon — po co mi dzisiaj?

Wiele osób jest przekonanych, że przy poziomie ochrony współczesnych smartfonów pokrowiec na telefon Huawei, Samsung czy Apple jest zupełnie zbędny. Nic bardziej mylnego. To prawda, że materiały, z których wykonuje się obudowy, są coraz trwalsze i bardziej odporne na uszkodzenia. Jak jednak pokazuje praktyka — nigdy nie gwarantują one odporności  w 100%. Poziom zaawansowania technologicznego smartfonów sprawia z kolei, że jego uszkodzenie może nas bardzo drogo kosztować. Być może więc wyposażenie nie w etui na smartfona nie jest bezsensownym pomysłem…

Model telefonu — od tego zacznij

Przede wszystkim etui powinno być idealnie sparowane z telefonem. Pokrowiec na telefon Samsung musi być idealnie dopasowany do konkretnego modelu telefonu. To samo dotyczy każdego innego smartfona. Tylko w takim przypadku etui będzie spełniało swoją funkcję. Dzisiaj wybór etui i pokrowców jest naprawdę ogromny. Do tego obudowy na telefon są dostępne w naprawdę atrakcyjnych cenach. Do tego pozwalają one w bardzo ciekawy sposób zmieniać telefon i jego wygląd. Zmieniając etui, możesz sprawić, że twój smartfon za każdym razem będzie wyglądał zupełni inaczej. Wygląd telefonu może być też bardzo neutralny, ponieważ eleganckich, klasycznych, a także przezroczystych etui nie brakuje. Okładki na telefon bez żadnego problemu dopasujesz do swoich oczekiwań.

Silikonowe etui, hartowane szkło, pancerne etui — co wybrać?

Kejsy na telefon występują obecnie w bardzo różnorodnych formach. Wybór między nimi zależy w dużej mierze od poziomu ochrony smartfona, jakiej oczekujesz. Jeśli martwi się wyłącznie ryzyko porysowania obudowy kluczami lub innymi elementami, wystarczyć może silikonowe etui. Pomoże ono także ochronić telefon przed różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Jeśli boisz się o pęknięcie ekranu, to najlepszym rozwiązaniem będzie hartowane szkło. Z kolei w przypadku gdy telefon jest często wystawiany na wstrząsy, zabierasz go ze sobą na wymagające wyprawy, pracujesz w środowisku, które sprawia, że urządzenie często jest narażone na zniszczenie, postaw na pancerne etui. Dzięki temu twój telefon będzie chroniony w najbardziej skuteczny sposób. Nie w każdym przypadku aż tak mocna ochrona będzie potrzebna, dlatego warto umiejętnie dostosować etui do twoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *