News Operatorzy

Play ostrzega – Uwaga na fałszywe faktury

Oszustów w sieci nie brakuje. Tym razem anonimowe konto pochodzące z Panamy podszywa się pod adresy mailowe od sieci Play oczekując zapłaty nieprawdziwych faktur. Operator ostrzega i zwraca uwagę, żeby nie dać się złapać oszustom.

 

Podszywanie się w sieci pod inne osoby to dość częste zjawisko. Warto uważać na wszystkie podejrzane sytuacje, które nas niepokoją w trakcie naszego „surfowania” po necie. Bardzo dobrym przykładem jest dzisiejsza informacja od rzecznika sieci Play (P4) Marcina Gruszki o fałszywych fakturach, które wysyłane są do klientów. Z informacji jakie znajdują się na blogu Play wiemy, że podejrzane są następujące adresy mailowe: a.esma@bilgiteknik.web.tr lub info@intertekselvan.com, właśnie dlatego operator przestrzega aby nie dać się nabrać i nie opłacać czegoś czego nie jesteśmy pewni.

 

Jak czytamy dalej faktury oraz struktura maila wygląda bardzo podobnie do tych wysyłanych bezpośrednio od Play co w łatwy sposób może zmylić klienta, który po prostu przyzwyczajony opłaci rachunek. Rzecznik Marcin Gruszka poinformował również, że fałszywe konto należy do anonimowego użytkownika w Panamie. W przypadku jakikolwiek wątpliwości zawsze możemy sprawdzić nasz stan konta na Play24 bądź zadzwonić na infolinie gdzie konsultant po weryfikacji danych udzieli nam odpowiedzi na nasze pytania.

Źródło: BlogPlay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *