Elektronika News Recenzje

Philips E-Line 278E8 – recenzja

Już jakiś czas temu do testów dostałem 27-calowy monitor marki Philips o nowym eleganckim wyglądzie z zakrzywionym ekranem. Philips E-Line 278E8 oferuje matrycę VA o rozdzielczości Full HD Adaptive-Sync, szerokie kąty widzenia przy zachowaniu dobrej, jakości obrazu. To wszystko otrzymujemy w bardzo przystępnej cenie 859 zł.
 

  1. Rozpakowywanie:

 
Produkt dostarczono do mnie w kartonie. Po jego otwarciu moim oczom ukazały się przewody, zasilacz oraz instrukcja obsługi oraz płyta CD. Po wyjęciu ochronnego styropianu zobaczyłem duży monitor. Muszę przyznać, że producent zadbał o jak najlepszą ochronę monitora podczas transportu.
 

fot. Jakub Schulz

 
Oprócz samego monitora w kartonie znajdziemy:
 
– szybką instrukcję obsługi i płytę CD,
 
– przewód HDMI,
 
– przewód DisplayPort,
 
– przewód zasilający wraz z odpowiednim zasilaczem,
 
– przewód audio.
 
fot. Jakub Schulz

 

  1. Pierwsze wrażenie:

 
Na pierwszy rzut oka monitor wygląda bardzo nowocześnie i minimalistycznie. Jego wąskie ramki powodują, że pomimo dużej przekątnej ekranu jest on kompaktowy i cienki – bez problemu zmieści się na biurku. Czarna, błyszcząca obudowa dodaje elegancji. Metalowa noga i półokrągła podstawka stabilnie utrzymuje całą konstrukcję na miejscu i nie zajmuje dużo miejsca na blacie. Jak dla mnie jedynym minusem jest brak możliwości zamaskowania przewodów za monitorem – wiem jestem escetą.
 

fot. Jakub Schulz

 
fot. Jakub Schulz

 
fot. Jakub Schulz

 

  1. Złącza i specyfikacja:

 
Na tylnej obudowie znajdziemy: gniazdo zasilania, HDMI Audio Out, Audio In, DP In, HDMI, D-SUB. Poniżej złącz znajdziemy praktyczny joystick do sterowania menu monitora. Ekran możemy regulować w zakresie od 20° do -5°.
 

fot. Jakub Schulz

 

  1. Zastosowane technologie:

 
– SoftBlue – to inteligentna technologia, która chroni nasze oczy przed szkodliwymi falami niebieskiego światła i zachowuje jakość kolorów. Technologia SoftBlue LED otrzymała certyfikaty międzynarodowych organizacji SGS Labs, i TUV Rheinland świadczące o poprawnym działaniu ochrony.
 
– IPS-ADS – zaawansowana technologia zapewniająca szeroki kąt widzenia do 178°, co umożliwia oglądanie obrazu pod niemal dowolnym kątem bez utraty kolorów i wyraźnego obrazu. Takie monitory idealnie sprawdzą się podczas oglądania filmów, zdjęć, surfowania po Internecie czy w zastosowaniach profesjonalnych.
 
– SmartImage Lite – autorska, ekskluzywna technologia opracowana przez Philips’a. Technologia w sposób dynamiczny poprawia kontrast, nasycenie kolorów oraz ostrość obrazu by zapewnić najlepsze wrażenia podczas oglądania.
 
– SmartContrast – autorska technologia Philips’a, która automatycznie analizuje zawartość ekranu i dynamicznie dostosowuje jasność, kontrast i intensywność podświetlenia. Dzięki temu zyskujemy bogactwo szczegółów czerni.
 
– Technologia MHL – umożliwia oglądanie zawartości z urządzeń przenośnych na dużym ekranie.
 

fot. prasowe

 
fot. prasowe

 
Podsumowując jest to monitor dedykowany dla osób, które szukają kompromisu pomiędzy ceną, a jakością wyświetlanego obrazu w warunkach domowych. Użytkownik doceni urządzenie za parametry techniczne i cienką konstrukcję opartą o aluminiową stopę. Monitor waży zaledwie 4,8 kg.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *