News Poradniki

Pakiet MS Office za darmo? Oto poradnik, jak go uzyskać!

Microsoft Office to najpopularniejszy pakiet biurowy na świecie. Używany od wielu lat w firmach oraz domach zapewnił sobie pozycję lidera wśród programów tego typu. Niestety za te oprogramowanie trzeba zapłacić. Jest jednak opcja, aby uzyskać go całkowicie za darmo.

 

Mimo problemów firmy chociażby na rynku telefonów, może ona dalej liczyć na swoje inne produkty. Pakiet Office od Microsoftu wciąż jest najpopularniejszym oprogramowaniem przeznaczonym do pracy biurowej. Pomimo darmowych, bardzo dobrych odpowiedników w postaci chociażby Libre Office płatny produkt od giganta z Redmond wciąż utrzymuje pierwszą pozycję na tym rynku. Na szczęście jest możliwość uzyskania jej uboższej wersji, która pozwoli na podstawowe operacje biurowe i to kompletnie za darmo!
Czy jest jakiś haczyk? W końcu oprogramowanie kosztujące od 300 do nawet 2000 zł nie bywa chętnie rozdawane przez producenta. Istnieje jednak już od kilku lat oficjalna witryna Microsoftu, oferująca Office Online, czyli przeglądarkową wersję popularnego pakietu biurowego. Dostęp do niej można uzyskać za darmo, wystarczy tylko założenie konta Microsoft, które pozwoli nam także korzystać z dysku chmurowego OneDrive.

Jeśli nie posiadamy jeszcze konta Microsoft, możemy je założyć tutaj. Trzeba wypełnić formularz i postępować zgodnie ze wskazówkami.

Gdy już mamy konto, przechodzimy na stronę Office Online.

fot. Technologiczna.pl
fot. Technologiczna.pl

Tam możemy wybrać między innymi program Word, Excel, czy Powerpoint, czyli podstawowe programy pakietu Office. Dla przykładu wybierzmy Worda.

fot. Technologiczna.pl
fot. Technologiczna.pl

Powita nas panel Worda i wyskakujący komunikat, gdzie możemy wybrać opcję zalogowania się lub utworzenia konta. Wybieramy opcję „Zaloguj się za pomocą konta Microsoft”.

fot. Technologiczna.pl
fot. Technologiczna.pl

Wypełniamy pola, możemy zaznaczyć pozycję „Nie wylogowuj mnie”, aby pozostać stale zalogowanym w usłudze Office Online. Następnie klikamy przycisk „Zaloguj”.

fot. Technologiczna.pl
fot. Technologiczna.pl

Tak oto uzyskaliśmy dostęp do Worda w wersji Online, całkowicie za darmo. Możemy wybrać jeden z wielu dostępnych szablonów i rozpocząć pracę. Jeśli chcemy otworzyć plik ze swojego komputera niestety najpierw musimy dodać go do dysku OneDrive albo Dropbox. Na szczęście gotowy projekt możemy zapisać bezpośrednio na swoim urządzeniu.

Nie jest to oczywiście wersja zawierająca wszystkie funkcje normalnego pakietu biurowego, ale wystarczy do szybkiej edycji dokumentów. Co ważne – nad danym plikiem może pracować jednocześnie kilka osób, czy to z wykorzystaniem Office Online, czy to z płatnej wersji programu. Mi osobiście przypadł on do gustu, ponieważ mogę bez problemu edytować pliki z innego komputera bez potrzeby posiadania na nim pakietu. Warto wspomnieć także o obsłudze formatów zgodnych z Libre Office czy też Open Office.

Jeśli jeszcze nie mieliście styczności z Office Online serdecznie polecam zapoznać się z możliwościami tej usługi. Być może niektórym znacznie ułatwi to pracę.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *