News

Outsourcing IT dla firm – dlaczego opłaca się z niego skorzystać?

W dzisiejszych czasach każde przedsiębiorstwo, które chce skutecznie działać na rynku, musi posiadać pracownika IT. Problem w tym, że zazwyczaj jeden informatyk w firmie nie wystarcza… Dlatego, jeśli chcesz mieć specjalistę od programowania, bezpieczeństwa sieci i baz danych w jednym, a przy tym nie wydać na niego fortuny, to powinieneś skorzystać z outsourcingu.

Outsourcing IT – co to?

Czym dokładnie jest outsourcing IT? Na czym polega obsługa informatyczna firm? Outsourcing IT, najprościej mówiąc, to przekazanie zadań i projektów informatycznych zewnętrznej firmie; to wsparcie informatyczne, zlecane firmom mającym większe doświadczenie w obsłudze IT. Takie działanie może przybierać różne formy. Powierzone projekty mogą być wykonywane przez konkretną firmę lub przez jednego specjalistę, który na czas realizacji zadania dołączy do zespołu twoich pracowników (outsourcing pracowniczy).

Outsourcing IT dla firm – dlaczego się opłaca?

Przede wszystkim outsourcing IT dla firm pozwala na zwiększenie wydajności i zmniejszenie kosztów (ittouch.pl), jakie pracodawca musiałby ponieść, zatrudniając informatyka na pełny etat. Korzystając z usług partnera IT, nie musisz przejmować się tym, że twój informatyk poszedł na urlop lub zachorował, a przez to firma będzie miała przestój w pracy. Outsourcing IT zapewnia ci dostęp do specjalistów w każdej chwili, dzięki czemu możesz w pełni skupić się na prowadzeniu własnego biznesu. Outsourcing IT dla firm to również dobry pomysł, jeśli nie potrzebujesz programistów na stałe, a także, gdy tymczasowo chcesz rozszerzyć zespół np. o specjalistę od Javy.

Kolejną zaletą jest pełna kontrola nad zakresem prac partnera IT. Wiele firm zajmujących się outsourcingiem rozlicza się na podstawie danych z aplikacji, które liczą czas przepracowany przez specjalistę. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia kontrolowanie pracy, a także jej postępów.

Outsourcing IT to również dostęp do bogatego zaplecza i ogromnej wiedzy informatycznej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, eksperci z tej dziedziny rozwiążą praktycznie każdy problem z obszaru IT. Co więcej, mogą nie tylko zaradzić aktualnym problemom w firmie, ale również niwelować potencjalne zagrożenia. Dzięki stosowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych, partnerzy IT znacznie usprawnią funkcjonowanie twojej firmy.

Co obejmuje IT outsourcing?

Obsługa informatyczna firm to przede wszystkim zarządzanie strukturą informatyczną firmy, tworzenie i rozbudowywanie sieci komputerowej, a także archiwizacja i zabezpieczenie danych (np. tworzenie kopii zapasowych). Outsourcing IT może obejmować audyty informatyczne, szkolenia pracowników w wybranym zakresie IT, a także serwisowanie sprzętu komputerowego. Partnerzy IT zazwyczaj rozwiązują bieżące problemy z oprogramowaniem, usuwają awarie i wirusy oraz przygotowują nowe komputery do użytku w firmie. Jednak dokładny zakres ich działań zależy od ciebie, od tego, jakie projekty i zadania im zlecisz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *