News

Ostrzegamy przed oszustem – IP Group Robert Kałuża

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed IP Group z Rybnika. Przedsiębiorca Robert Kałuża został oskarżony o tworzenie stron z pożyczkami oraz wyłudzanie opłat za pośrednictwo.

 
UOKiK informuje, że IP Group oferuje pożyczki bez zaświadczeń i zbędnych poręczycieli. Pieniądze na naszym koncie mają pojawić się w przeciągu godziny. Kalkulatory pożyczkowe i rzetelne informacje poświadczają uczciwość serwisu – jednak jest to tylko sprytny chwyt marketingowy. Zainteresowani mogą skorzystać z oferty, aby jednak potwierdzić wzięcie pożyczki należy wysłać SMS Premium lub wysłać przelew. Zwykle należy zapłacić za to ok 30 zł. Wszystko byłyby dobrze gdyby nie fakt, iż pożyczka z niewyjaśnionych przyczyn nie zostaje udzielona, pieniądze nie zostają przesłane na nasze konto, a nasza opłata aktywacyjna nie ulega zwrotowi.

faraon24.pl

Nieuczciwy pożyczkodawca działa pod kilkoma adresami internetowymi m.in. poczykodawca.com, pogotowiepozyczkowe.pl, pozyczkionline.info, pożyczkowo.eu. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów odkrył, że celem tego przedsiębiorstwa jest tylko i wyłącznie wyłudzanie opłat za pośrednictwo, a sam właściciel nie gwarantuje pomyślności zakończenia transakcji. Wszyscy poszkodowani konsumenci proszeni są o zgłaszanie podejrzeń o przestępstwie do stosownych organów ścigania. Sprawą zajmuje się już Komenda Miejsca w Rybniku, a podejrzane strony internetowe przedsiębiorstwa są sukcesywnie blokowane. Wszystkich poszkodowanych lub osoby, które podejrzewają fałszywe strony zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Źródło: UOKiK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *