News

Oryginalnych baterii do komputerów MacBook nie kupisz na rynku

Na rynku ciężko szukać oryginalnych części do sprzętów Apple. Jest to duży problem dla wielu klientów, którzy po latach używania swoich komputerów MacBook chcieliby wymienić baterie. Na całe szczęście na rynku znajdziemy sporo zamienników wysokiej jakości. 

Akumulatory to podzespoły ulegające eksploatacji. Wcześniej czy później będziemy zmuszeni wymienić akcesorium, ponieważ nasze urządzenie będzie działać coraz gorzej. Jak w każdej branży zawsze będziemy zastanawiać się z jakiego podzespołu przy wymianie warto skorzystać: zamienniki czy oryginały. W przypadku marki Apple nasze wątpliwości może rozwiać fakt, że oryginalne części dość ciężko dostać, ponieważ Apple nie zajmuje się ich sprzedażą. Najczęściej tego typu podzespoły pochodzą albo z demontażu albo są to wysokiej jakości zamienniki. I wbrew pozorom wybór w takich przypadkach nie jest łatwy. Wszystko zależy od ceny oraz jakości elementu, który mógłby paść nam np. po 3 miesiącach. Wielu klientów obawia się takich sytuacji, tym bardziej, że akumulatory nawet zamienniki nie należą do najtańszych.

Apple nie ułatwia odpłatnych napraw wielu klientom

Powodem są różne aktualizacje, które potrafią „wykrywać” nieoryginalny zamiennik. Takie działanie ma na celu ograniczenie napraw odpłatnych poza serwisami producenta. Z biegiem czasu Apple zmuszone jest powoli ograniczać takie działanie, ponieważ klienci buntują się przed takimi działaniami wyrażając swoje ogromne niezadowolenie. Niekiedy kierowane bezpośrednio przez odpowiednie instytucje publiczne.

myapple.pl

Takie postępowanie wielu osób nie powinno nikogo dziwić. Szkoda wyrzucać coś, co jest dobre. A jeśli wystarczy tylko wymiana baterii MacBook, aby ożywić nasz sprzęt to należy zadać sobie pytanie czy warto i co można zrobić z takim urządzeniem dalej? Korzystać, sprzedaż, a może podarować komuś z rodziny. Przed każdą naprawą pamiętajmy, aby zweryfikować źródło zakupu baterii oraz jakość zamiennika lub oryginalnej części, jeśli takowa wpadnie nam w ręce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *