Newsy Strona Główna

Oppo otwiera gwarancyjny serwis w Warszawie!

Rozwój i wzrost marki często niesie za sobą poważne działania. Wśród nich oprócz walki z konkurencją pojawiają się decyzje w zakresie otwierania nowych punktów sprzedaży lub też serwisów wykonujących naprawy gwarancyjne. Nie tak dawno taką decyzję podjęła chińska marka, otwierając dodatkowo serwis telefonów Oppo w samej Warszawie.

Serwis telefonów Oppo Warszawa z gwarancją producenta 

Muszę przyznać, że spodziewałem się takiego obrotu sprawy. W mojej ocenie otwarcie drugiego serwisu dla urządzeń Oppo w Polsce było kwestią czasu. Producent co prawda zaskoczył tym rozwiązaniem, ponieważ bardziej przewidywanym wsparciem mogły być propozycje serwisu CTDI LUB CCS. Stało się jednak inaczej i producent wybrał firmę MTTC Poland. Nowy serwis telefonów Oppo będzie sporym wsparciem i możliwością skorzystania z punktu napraw znajdującego się w mieście stołecznym Warszawa. Oczywiście oprócz wysyłki urządzenia drogą door-to-door od teraz klient z uszkodzonym smartfonem marki będzie mógł udać się także bezpośrednio do punktu.

Co ciekawe – z usług serwisu MTTC Poland będą mogli również skorzystać klienci posiadający urządzenia z zagranicznej dystrybucji. O czym informuje sam producent. Nie sądzę jednak, aby takie przypadki się zdarzały, ale trzeba zwrócić uwagę, że ciekawa opcja. Należy zauważyć, że nie każdy dystrybutor ma tak „elastyczne” podejście w zakresie napraw telefonów z innej dystrybucji.

Jeden serwis telefonów Oppo może pociągnąć za sobą podobne decyzje

Nie jest to wykluczone. W tej kwestii warto spojrzeć na konkurencję, która również udziela nowych autoryzacji. Przykładem jest firma Realme, która ostatnio udzieliła swojego „błogosławieństwa” firmie CTDI. Oprócz tego obsługą posprzedażną zajmuje się także serwis SBE. Dwa duże i centralne serwisy świadczą tylko o tym, że sprzedaż produktów mocno skoczyła w górę. Producent w ten sposób zabezpiecza sobie możliwości obsługi w serwisie starając się tym samym nie „zakorkować” jednego punktu.

Oppo podąża tymi samymi ścieżkami co konkurencja. Co prawda spodziewałem się, że obsługą serwisową zajmie się firma CTDI (z racji fuzji Oppo z OnePlus), to mimo wszystko klienci (w szczególności Warszawy) powinni się cieszyć, że nie są uzależnieni tylko od jednej firmy serwisowej. Czy producent otworzy jeszcze jeden serwis telefonów Oppo? Niewykluczone, że Chińczycy pójdą bardzo podobną drogą jak firma Xiaomi lub Huawei otwierając w Polsce dodatkowe punkty sprzedaży połączone z serwisem telefonów. Oczywiście to wszystko zależy od sprzedaży i tempa wzrostu firmy w naszym kraju.

Jak zgłosić telefon Oppo do serwisu MTTC Poland?

W celu zgłoszenia urządzenia do naprawy każdy klient powinien w pierwszej kolejności skontaktować się z firmą MTTC Poland. Kontaktu możemy dokonać poprzez e-mail lub numer telefon. Istnieje również możliwość udania się osobiście na Wiśniowy Business Park, Budynek C znajdujący się przy ulicy 1 sierpnia 6a (Warszawa). Gdybyśmy jednak chcieli skorzystać z obsługi D2D wystarczy napisać na adres E-mail: serwis@mttcpoland.pl lub zadzwonić bezpośrednio po numer telefonu +48 451 052 401.

Trochę dziwny sposób zgłoszeń, ponieważ w dobie XXI wieku konsument oczekuje wszelkich informacji na stronie internetowej, a w tym przypadku jest ona bardzo uboga. Nie zmienia to faktu, że serwis telefonów Oppo firma MTTC Poland dopiero otrzymała autoryzacje, więc musimy być cierpliwi. Niewykluczone, że powyższe działania również zostaną dopracowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *