Gadżety News

Opaska z alkomatem, którą zawsze możesz mieć przy sobie

Producenci smartwatchy stworzyli wiele urządzeń, które pozwalają nam śledzić praktycznie wszystkie rodzaje aktywności. Jednak walka na rynku cały czas trwa. Firma BACTrack postanowiła pokazać prototyp urządzenia innego niż wszystkie dotychczasowe wearables jakie znamy. Czym chcą nas zachęcić?

Zadaniem nowej opaski będzie pomiar ilości alkoholu w naszym organizmie. Działanie będzie bardzo podobne do alkomatu, z tą małą różnicą, że nie będziemy musieli „dmuchać” aby poznać wynik. Pomiar ma odbywać się przez skórę. Prototyp został zgłoszony przez firmę BACTrack, która produkuje alkomaty dla policji i na rynek konsumencki. Oznacza to, że opaska powinna działać wystarczająco dokładnie abyśmy mogli sprawdzić czy po całonocnej imprezie możemy wsiąść do samochodu.

Nowa bransoletka będzie mogła śledzić i zapisywać informacje na temat nawyków alkoholowych każdego użytkownika. Na ten moment urządzenie posiada jedną wadę: musi minąć 45 minut od spożycia alkoholu aby opaska mogła obliczyć ilość promili we krwi.

Najprawdopodobniej opaskę będziemy mogli zamówić jeszcze w tym roku. Cena na ten moment nie została jeszcze podana. Czy pozostali producenci też postanowią dodać do swoich sprzętów taką funkcjonalność? 🙂

Źródło: slashgear.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *